banner153
banner230
banner203

Vali Karaloğlu’ndan turizmcilere:Kendinizi naza çekin

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KONYSİAD) aylık olağan toplantısına katıldı. Antalya’da göreve başladığı günden bu yana kent hakkındaki izlenimlerini aktaran Vali Münir Karaloğlu 2018 yılı için umutlu olduklarını ifade etti. 2016 yılında Antalya’da göreve başladığında turizmcilerin yol kapatması, Kemer’de turizm esnafının protesto yapması gibi çok farklı olaylarla karşı karşıya geldiğini anlatan Karaloğlu, 24 Kasım 2015 tarihinde Rus uçağının düşürülmesi ve 15 Temmuz 2016 yapılan darbe girişimi sebebiyle Antalya’nın etkilendiği olumsuzlukları aktardı.

Kentin potansiyeline güvenin
2016 yılının Türkiye ve Antalya için iyi geçmediğini kaydeden Karaloğlu, “En kötü sezonda bile 6 buçuk milyon turist ağırlayabiliyorsa bu kentin potansiyeli var. Bu kent ayağa kalkar. Bu kentin bu iş adamına da bu kentteki sektör çalışanlarına da bu kentin potansiyeline de güvenin dedim. Hep bunu söyledim ve gerçek de buydu. Antalya’nın potansiyeli, iyi yetişmiş insan gücü, kaliteli tesisleri vardı ve Antalya bu sorunlu dönemi çok kolay atlatabilecek kuvvetteydi” dedi.

İnançla gelen başarı
2017 yılı başında Antalya’nın 10 milyondan fazla turist ağırlayacağı hedefini koyduklarını belirten Vali Karaloğlu sektör temsilcileri ve basın mensuplarından kendisine inanmayanların olduğunu dile getirerek, “2017 yılında bu kentin potansiyelini inanç ve kararlılıkla çalışarak göstermiş olduk. Yüzde 58’lik bir artış gösterdik. Yoğun bir tempoyla kamu, sektör, belediye sivil toplum ve medya iş birliğiyle çalıştık. Avrupa’da, Rusya’da, Ortadoğu’da, Hindistan’da, Çin’de çeşitli pazarlarda çeşitli faaliyetler düzenledik. Nitekim 10 milyon 489 bin yabancı turist geldi bu şehre. Bu fena bir rakam değil” diye konuştu.

Kısa vadede hedef bin dolar
Geçen sene turist sayısı bakımından krizden kurtulunduğunu fakat kazanç yönünden fiyatların çok aşağı çekilmesi nedeniyle aynı başarının elde edilemediğini aktaran Vali Münir Karaloğlu, “Bu sene kendinizi artık naza çekin. Bu sene her önünüze düşen tur operatörüne otelinizi ucuza vermeyin. Ön rezervasyonlardaki indirim oranlarınızı düşürün. Geçen sene turist sayısını düzelttik. Bu sene de geliri krizden önceki seviyenin üstüne çıkarma yılı olacak. Fiyatlar konusunda bir önceki yıla göre daha dikkatli olun turist başına gelirleri 680 dolardan 1000 dolara doğru çekelim” dedi.

2018 daha da iyi olacak
Turizmin Antalya için taşıyıcı sektör olduğunu belirten Karaloğlu, turizmin iyi olduğu takdirde sanayinin ve tarımın da aynı oranda iyiye gideceğini açıkladı. Milli istihdam seferberliğinde Antalya’nın ikincilik başarısından ve ihracat oranlarındaki artışlardan da bahseden Karaloğlu, 2018 yılında Antalya’dan umutlu olduklarına vurgu yaptı. Vali Münir Karaloğlu’nun konuşmasının ardından toplantı dernek üyeleriyle karşılık soru cevap şeklinde devam etti.  Toplantının ardından Vali Münir Karaloğlu alanında başarılı olan iş adamlarına başarı belgelerini takdim ederek dernek üyeleriyle aile fotoğraf çektirdi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a