banner153
banner230
banner203

Vali ve Başkan’dan 94’üncü yıl mesajı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhuriyet’in 94’üncü yıl dönümünü kutladı.

Vali Münir Karaloğlu Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, Cumhuriyet'in 94'üncü yılını kutlarken, 100'üncü yılda Büyük Türkiye olma yolunda bir ve beraber yürümenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Vali Karaloğlu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bu heyecan her yıl hanelerimizi, sokaklarımızı, caddelerimizi sarıyor. Milletçe 94 yıl önce bağımsız Cumhuriyetimizi ilan ederek yaşadığımız hürriyet heyecanı ilk günkü coşkusuyla yurdumuzu sarıyor. Bu büyük gün geldiğinde, bayrağımız daha bir coşkuyla dalgalanıyor, bağımsızlık aşkımız, hürriyet coşkumuz, sevincimiz, kardeşliğimiz, dayanışmamız pekişiyor, perçinleniyor. 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin 94. yılını tarihin bize yüklediği sorumluluğu aklımızdan çıkarmayarak hep beraber kutlayalım. Antalya Valiliği olarak bir haftaya yaydığımız Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında buluşalım. Cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları olduğumuzu bir kez daha hep birlikte gösterelim. Tüm halkımızı etkinliklere katılmaya davet ediyorum."


El ele gönül gönüle

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, Cumhuriyet Bayramı'nın 94'üncü yıl dönümünü Türk milleti, Antalya halkı ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zamankinden daha güçlü, her zamankinden daha iddialı bir şekilde kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, kutlama mesajında şöyle dedi; "Antalya, Atatürk'ün 'dünyanın en güzel yeri' iltifatını manevi bir miras olarak kabul etmiş bir şehirdir. Hedefimiz sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel, en ileri şehirlerinden birisi olmaktır. Yatırımlarımızla, uluslararası ilişkilerimiz ve festivallerimizle bu hedefimize yaklaşıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, Cumhuriyet Meydanımızı adına yakışır bir düzenlemeyle yenilemiş ve milli bayram kutlamalarını güzel meydanımızda düzenlemeye başlamıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramında olduğu gibi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını da Cumhuriyet Meydanımızda bütün halkımızla birlikte, el ele, gönül gönüle gerçekleştireceğiz. 29 Ekim'de Cumhuriyet Meydanında buluşmak üzere, milletimizin ve sevgili Antalyalıların Cumhuriyet Bayramını en samimi duygularla kutluyor, bayram coşkusunun tam bir milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşanmasını diliyorum."

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a