banner244
banner203

Vali'den anlamlı çağrı

Ücretsiz fidan dağıtıldı
Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, ''Yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girin'' kampanyası çerçevesinde Antalya ve ilçelerinde 150 bin ücretsiz fidan dağıtımı için bir tören düzenledi. Törene Vali Ahmet Altıparmak, Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, ana okulu ve ilköğretim okulu öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Daha çok ağaç dikelim
Törende konuşan Vali Ahmet Altıparmak, Antalya'nın yeşil olduğuna dikkati çekerek, ''Antalya yeşil ama daha yeşil olması için daha çok ağaç dikmeliyiz. Herkes bir değil bin fidan dikmeli. Orman bölge Müdürlüğü'müz 150 bin fidanı ücretsiz dağıtıyor. Bu fidanları hepimiz dikeceğiz. Orman Bölge Müdürlüğü milyonlarcasını kendisi dikiyor'' dedi.

Çam ağaçları kesilmesin
Altıparmak, yılbaşında çam ağaçlarının kesilmemesini isteyerek, ''Yılbaşında çam kesmeyin, çok istiyorsanız yapay ağaç alın. Çam ağaçları kesilmesin'' diye konuştu. Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan ise bölge müdürlüğü olarak 150 bin çam, servi, defne ve keçi boynuzu ağacının vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını, geçen yıl 50 bin fidanın ücretsiz dağıtıldığını kaydetti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a