banner153
banner230
banner203

Vali'ye anlamlı ödül
Eğitim Her Engeli Aşar
Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki törene KKTC, Arnavutluk, Karadağ ve Gürcistan Cumhurbaşkanlarının eşleri, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, kampanyaya yardımlarından dolayı plaket alacak 15 il valisi, İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, iş, spor ve basın dünyasının temsilcileri ile sanatçılar katıldı. Hayrünnisa Gül toplantıda yaptığı konuşmada, iki yıl önce engellileri eğitim imkanlarına kavuşturmak, böylece sosyal hayatta aktif ve üretken bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ''Eğitim Her Engeli Aşar'' projesi çerçevesinde yapılan çalışmaları değerlendirmek ve projeye yeni bir ivme kazandırmak üzere toplanıldığını anlattı.

Hayırseverler yaptırdı
Hayrünnisa Gül, engellilerin eğitim sistemine kazandırılması için toplumsal farkındalık kadar önemli diğer bir konunun da, okullar başta olmak üzere tüm sosyal çevrenin, engellilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmesi olduğunun altını çizerek, bu çerçevede kampanya kapsamında yapılan çalışmalarla bugüne kadar 44 okul ve bin 316 özel eğitim sınıfı yapıldığını bildirdi. Hayrünnisa Gül, ''Bu sınıf ve okulların önemli bir bölümünün hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılması bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır'' dedi.

Plaketi Gül'ün elinden aldı
Projenin en önemli hedeflerinden birinin de, engelli çocukların diğer çocuklarla aynı okullarda, aynı sınıflarda eğitim gördüğü kaynaştırmalı eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu kaydeden Hayrünnisa Gül, bu sistemin engelli çocukların yaşadıkları çevreye uyum sağlayabilmeleri ve toplumsal hayatta birey olarak kendilerine yetebilmeleri adına çok önemli olduğunu vurguladı. Hayrünnisa Gül törende, kampanyaya yardımlarından dolayı Vali Ahmet Altıparmak'ın da bulunduğu 15 ilin valisine plaket verdi. Hayrünnisa Gül daha sonra toplantıya katılan konuk cumhurbaşkanı eşlerine, ziyaretleri ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a