banner153
banner230
banner203

Vicdanınız rahat mı?

Konya da 1 Mayıs 2010'da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Halter ޞampiyonası'nda, 105 kilo kaldırarak Türkiye şampiyonluğunu elde eden eşi Murat Avuloğlu'dan aylardır haber alamadığını belirten İngilizce öğretmeni Dicle Avuloğlu, yetkililerden eşinin bulunması için yardım bekliyor. Eşinin 1994 yılında asteğmen olarak görev yaparken Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde mayına basarak sol bacağını kaybettiğini anlatan Dicle Avuloğlu, 4 ޞubat Cuma günü Büyükşehir Belediyesi, Çevre Sağlığı Koruma ޞube Müdürlüğündeki işinden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alamadıklarını kaydetti.

MOBESE niye var
Eşinin kimseyle husumetinin bulunmadığını belirten Avuloğlu, daha önce basına yaptığı açıklamada 'Eşim işten çıkarken iş arkadaşlarına yürüyerek eve gideceğini söylemiş. O nedenle Işıklar Caddesi'ndeki bütün mağazaların güvenlik kameralarına baktık ancak bir iz bulamadık. Polis ekipleri, eşimin cep telefonundan en son sinyalin Dedeman bölgesinden alındığını bize iletti. MOBESE kameraları arızalı olduğu söylendiği için görüntü alamadık. Yapılan incelemede saat 17.20'de telefonunun sinyali Lara'da kesilmiş. Yolu gören tüm işyeri kameralarını inceledik ama eşimin görüntüsüne rastlayamadık. Eşim bizi asla terk etmez. Mutlaka başına bir iş geldi. Çok endişeliyim' demişti. ޞimdi ise çok farklı iddialar gündeme geldi.

Aramadılar bile
Eşinin bulunması adına yardım beklediğini kaydeden Avuloğlu, 'O hayat dolu bir insandı. Gazi olduktan sonra hayata hiç küsmedi. 9 yıldır halterle uğraşıyordu. Gönlünde yatan milli takım formasına da kavuşmuş ve şampiyonluk elde etmişti. Daha birçok şampiyonluk elde etmeyi amaçlıyordu. Eşim kaybolduktan sonra belediye yetkilileri beni hiç aramadı. Üstüne üstlük eşimin maaşı da kesildi. Belki yasal prosedür böyledir bilemiyorum. Lütfen gazi kocamı bulun' dedi. İngilizce Öğretmeni Dicle Avuloğlu, eşinin izine ulaşmak için hala dedektif gibi çalışıyor.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a