banner244
banner203

Yabancı evliliğinde ilk tercih Ruslar

243 evlilik oldu
Manavgat İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü verilerine göre 2009'da 275 olan yabancılarla evlilik bu yılın 11 ayında 243'te kaldı. 2009'daki yabancı evliliklerin 122'si Rus, 122'si Alman kadınlarla yapılırken, bu yıl evliliklerin 107'si Rus, 106'sı Alman kadınlarla gerçekleşti. Geriye kalan 30 evliliği Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Çin, Belçika, Ukrayna, İngiliz, Litvanya, Polonya, Belçika, Norveç ve BDT ülkesi vatandaşlarıyla yapılan evlilikler oluşturdu.

Alman kadınlar ikinci sırada
Manavgat İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Keskin, son yıllarda yabancılarla evliliklerin arttığını söyledi. Evliliklerin ağırlıklı olarak Türkiye'ye en fazla turist gönderen Rusya ve Almanya vatandaşlarıyla yapıldığını anlatan Ali Keskin, Ruslarla evliliklerde geçmiş yıllara göre artış var. Geçmiş yıllarda Almanlarla evlilikler daha fazla idi, şimdi başa baş gidiyor. Üçüncü sırada ise BDT ülkeleri var. dedi.

Müslüman oldum
Alman sosyolog Andrea Kronenthaler, Side'de kitabevi sahibi İbrahim Özdemir'le 5 yıl önce evlenmiş. Karlsruhe Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Doç.Dr. Andrea Kronenthaler, eşiyle tanıştıktan kısa süre sonra evlenmeye karar verdiklerini anlatarak, Müslüman olarak Hatice ismini aldım. Kitap almak için girdiği kitabevinin sahibi sonradan hayat arkadaşım oldu. Eşimle evlendiğim için çok mutluyum. Bu evlilik bana Allah'ın lütfü oldu. dedi.

Huzurlu bir evliliğim var
Sigortacı Gabriele Schieke de Mustafa Kemal Bindiren adlı Türkle evli Almanlardan biri. Eşiyle 2 yıl önce tanışan ve evlenen Schieke, Müslüman olduktan sonra Elif Nur adını almış. Gabriele Schieke, 2 yıldır mutlu ve huzurlu bir evliliği olduğunu söyledi. Moskova doğumlu Olga Sabarova, 3 yıl önce turizm sektöründe çalışan Salih Uzun ile tanıştıktan 6 ay sonra evlenmiş. Sabarova, mutlu bir evlilik sürdürdüğünü ifade etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a