banner244
banner203

Yangın ve Güvenlik  Sempozyumu başladı

Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜVAK) tarafından düzenlenen 'Yangın ve Güvenlik Sempozyumu' Antalya'da başladı

Yeni cihazlar tanıtılıyor
Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Yangın ve Güvenlik Sempozyumu''nun açılışında konuşan TÜVAK Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turanlı, sempozyumu düzenlemelerdeki amacın yangına, sabotaja, depreme, iş kazalarına, çevre risklerine karşı, önceden haber alan, algılayan, uyaran ve uygun çözüm bulan yeni cihaz ve sistemleri tanıtmak, günümüz teknolojisine uygun koruma ve önleme sistemlerindeki gelişmeleri ve yeni tasarım esaslarını açıklamak olduğunu söyledi.

Yangın yönetmeliği
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Fakültesi Öğretim Üyesi ve Yangın Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, ''Ateş, yangın ve yangın yönetmeliği'' konusunda bilgi verdi. Kılıç, medeniyetlerin ateşle başladığını ve ateşle sona erdiğini, İstanbul'un da yangından çektiği kadar hiç bir şeyden çekmediğini anlattı. Bugün sona erecek sempozyumda ''Yangın ve Güvenlik Sempozyumu''nda ''Yangın algılama sistemleri'', ''Sigorta ve yangın önlemleri'', ''Yangın önleyici ve yangın geciktirici malzemeler'', Yangın yönetmelikleri ve standartları'' gibi konular ele alınacak.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a