banner244

Yeni Müze kampanyası

Antalya Müzesi'nin EXPO alanına taşınmasının gündeme gelmesi üzerine STK'lar müzenin mevcut yerinde korunarak çağdaş bir mimariyle yeniden inşa edilmesi için çağrıda bulundu.

ATSO ve ANSİAD'ın davetiyle Kaleiçi'nde Suna - İnaç Kıraç Vakfı'na ait AKMED'de 'Yeni Müzemizi Eski Yerinde İstiyoruz' adıyla Prof. Dr. Yusuf Örnek'in moderatörlüğünde yapılan toplantıda ATSO Başkanı Davut Çetin, müze konusunun yıllardır ATSO'nun gündeminde olduğunu kaydetti. Antalya Müzesi'nin dünya çapında bir mimariye kavuşması ve yanındaki kamu kurumlarına ait 40 dönüm alanında da dahil edilerek büyütülmesi için çalışma yaptıklarını belirten Davut Çetin, "Bu talep doğrultusunda yazışmaların yapıldığını, konunun Bakanlık nezdine taşındığını ancak halen bir sonuç alınamadığını kaydetti.

Başkan Çetin, “En son Karayolları'ndan, biz bu araziyi vermeyiz diye bir yazı geldi. Son günlerde de müzenin EXPO'ya taşınacağı konusu kamuoyunda yer almaya başladı. Müze'nin EXPO'ya taşınmasına karşıyız. Kentteki tüm STK'lar tek vücut olalım. Hep birlikte olalım, şehir olarak bir hedefe doğru yürüyelim. Böyle bir birlikteliği sağlarsak, Hükümetimizin de, yerel yöneticilerimizin de desteğini alırız" diye konuştu.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a