banner153
banner230
banner203

Yerel Basında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: Yine dolup taşacağız

Turizm haftası görkemli törenlerle başladı. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, 2023'te hedef, yılda 20 milyon turisti ağırlamak dedi.

SABAH AKDENİZ: EXPO 2016'da kararlıyız

Başbakan Erdoğan, Uluslararası Sergiler Bürosu'na yazdığı mektupta Antalya EXPO 2016 için kararlığını dile getirdi.

MİLLİYET AKDENİZ: Güler misin ağlar mısın?

Bisiklet turunun organizasyon direktörü Aydın Güney, konaklama için yeterli tesis bulunmaması gerekçesiyle Kumluca etabının iptal edildiğini söyledi. Karara turizmciler, Gelsinler bedava yatıralım diyerek tepki gösterdi.

CUMHURİYET AKDENİZ: Zoraki katılım

Bakan Eroğlu'nun Isparta ve Antalya'daki temel atma törenlerine, DSİ çalışanlarının katılımı zorunlu tutuldu. Antalya'da katılacakların isim listeleri bile iki gün öncesinden toplandı.

AKDENİZ BEYAZ: Baykal gölgesinde kadın protestosu

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya il binasında ilçe başkanlarıyla toplantı yaparken, CHP'li kadınlar, bina önünde partilerin kadın aday adaylarını seçilebilir yerden aday göstermemesini protesto etti.

AKDENİZ GERÇEK: Vali, Borazan'a tepkili

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'da Ygs'yi protesto için yürüyüş gerçekleştiren öğrencilerle Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi protestocuları yuhalayan ve protesto eden, Demokratik hakkımı kullandım diyen Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın davranışını tasvip etmediğini söyledi.

AKDENİZ GÜNCEL: Başkan Böcek, belediye başkanlarını ağırladı

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatarım Aޞ, işbirliği ile düzenlenen Antalya 2. ޞehircilik ve Teknolojileri Fuarı'na katılan yabancı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhitttin Böcek'i ziyaret etti.

AKDENİZ MANޞET: Baykal öyle diyor

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'nin aday listelerini değerlendirirken, Sadece değerli insanları bir araya getirelim, onlardan takım kuralım dersek Galatasaray'a döneriz dedi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Hazine konut satacak

Antalya Defterdarlığı, Duraliler Mahallesi'nde Hazine'ye ait arsa üzerine

kat karşılığı yaptırılan 88 daireden 53'ü, 27-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek açık arttırmayla satılacak.

Antalya: Başarımız küçümsenemez

Vali Ahmet Altıparmak, Antalya'nın turizmde yakaladığı başarının takdire şayan olduğunu belirterek, bu başarının küçümsenemeyeceğini söyledi.

Antalya KÖRFEZ: Ağır toplar Antalya'da

CHP ve MHP'nin birinci sıra milletvekili adayları Antalya'ya geldi. MHP'li Toskay, Antalya'da Seçim startını verdiklerini söylerken, CHP'li Baykal, aday listesine gösterilen tepkilere, ilginç bir benzetme ile cevap verdi.

Antalya GÜNDEM: Başbakan bunlara Fransız kalmasın

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa AkAydın, Türkiye'nin yoksullukta Amerika ile yarıştığını belirterek, Türkiye yoksullukta ve kalkınmışlık parametrelerinde sonlarda yer alıyor. Sayın Başbakan bunlara da Fransız kalmasın dedi.

Antalya SON HABER: Rekabet gücünü artırmalıyız

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, Türkiye'nin sanayi stratejisinin, KOBİ'lerin uluslararası rekabet gücünü arttırmada, onları dünya ekonomisi içinde etkili birer Oyuncu haline getirmede çok önemli fırsatlar barındırdığını söyledi.

EKSPRES: Patronlar seslendi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanlar Konseyi Toplantısı'nda konuşan patronlar siyasilere seslenerek, Bizi dikkate alıp dinleyin dedi.

GAZETE BİR: Turizme iyi haber

Gürültü konusunda tanımlar yenileniyor. Bakan Eroğlu, gürültüyle mücadeleye yönelik hazırlanan yönetmelikte turizmcilerin tekliflerinin dikkate alınarak doğru ve isabetli yol bulunduğunu, çok hassas alanlar tanımlamasından da konutların çıkarıldığını söyledi.

HİLAL: Turiste zincir vuramazsınız

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı ve aynı zamanda da Antalya Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Başkan Yardımcısı Nizamettin ޞen, şehir turizminin gözardı edildiğini söyledi.

HÜRSES: Tepki dinmiyor

Eğitim-Sen Antalya ޞubesi Başkanı Nurettin Sönmez, Ygs'de şifreleme iddialarıyla ilgili yapılan açıklamalarda ikna olmadıklarını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile ÖSYM Başkanı Ali Demir'in görevlerinden istifa etmeleri gerektiğini bildirdi. Gazipaşa'da öğrenciler protesto eylemi düzenledi.

İLERİ: Alkışlanacak başarı

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak: Turizmde yakaladığımız bu başarı küçümsenecek bir başarı değil, alkışlanacak takdire şayan bir başarıdır TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, Dünyanın en iyi ilk 10 turizm ülkesinden biri haline geldik

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a