banner153
banner230
banner203

Yerel Basında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: ''Baykal'dan vefa listesi''
Partilerin genel seçimlerdeki aday listeleri belli oldu. CHP'de Baykal, memleketi Antalya'da zor günlerinde kendisini yalnız bırakmayanlara sahip çıktı. Liste dışı kalanlardan büyük tepki var.

SABAH AKDENİZ: ''İşte adaylarımız''
Batı Akdeniz'in adayları belli oldu. Listeye sürpriz isimler girdi. Ak Parti'de Vecdi Gönül ilk sırada yer aldı. Mehmet Ali ޞahin Karabük'ten aday oldu.

MİLLİYET AKDENİZ: ''Başkan Sönmez'in arsa hüllesi''
Belediye Hizmet alanı olan 1,5 milyon liralık arsa 370 bin liraya dört muhtara satıldı. Muhtarlar Türkiye Elektrik İletim A.ޞ'den 800 bin lira civarında tazminat aldıktan sonra, aynı yeri bedelsiz olarak geri aldı.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Listeler tamam''
Deniz Baykal, CHP Antalya'da listenin ilk sırasında. Geçen seçimde Mehmet Ali ޞahin'i listenin ilk sırasına yerleştiren AKP ise bu seçimde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e yer verdi.

AKDENİZ BEYAZ: ''İşte vekil adaylarımız''
Milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na verildi. Listeler belli olmaya başladığında partililer kendi aday listelerini beğenmezken, siyasiler, karşı tarafından listesinin iyi olduğu yorumunu öne çıkardı. Bütün partiler kadın adayları seçilebilir bir yere koyacağını söylerken, CHP ve MHP kadın adayları geri sıralarda değerlendirdi.

AKDENİZ GERÇEK: ''Akaydın'dan bir iddia daha''
Büyükşehir Belediye meclis toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali ޞahin ile Maliye Bakanı Mehmet ޞimşek tarafından projelerin engellendiği iddiasında bulunan Başkan Mustafa Akaydın, ortaya yeni bir iddia daha attı. Akaydın, Isparta'da Altın Portakal dolasıyla çocuklara dağıttıkları kırtasiye kitlerinin İçişleri Bakanlığı tarafından toplatıldığını ileri sürdü.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Rekor ödeme''
Antalya Büyükşehir Belediyesi, işçilere yaptığı toplu ödeme ile belediye tarihinin en yüklü borç ödemesini gerçekleştirdi. Başkan Akaydın, ''Hedefim belediye başkanlığım döneminde belediye emekçilerimin tüm alacaklarını sıfıra indirmek'' dedi.

AKDENİZ MANޞET: ''Haydi hayırlısı''
Antalya'nın milletvekili adayları belli oldu. Ak Parti ve CHP sıralamalarında sürpriz yaşandı ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Ak Parti'den ilk sıraya yerleştirildi. CHP'de Yıldıray Sapan'ın 4. sıraya konulması şaşkınlık yarattı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''Çek mağduru''
Karşılıksız çek kullandığı yönünde suçlanan Murat Yıldırım isimli bir vatandaş Kuveyt Türk Antalya ޞubesi'nden aranınca durumu fark etti. Yıldırım bankanın hatasından kaynaklanan sebeple dünyasının karardığını 2007 yılından bu yana adalet arayışı içinde olduğunu vurguladı.

ANTALYA: ''Sürpriz adaylar şaşırttı''
AK Parti, CHP ve MHP'nin Antalya'daki milletvekilleri adayları arasında sürpriz isimler dikkati çekti. AK Parti listenin başına Milli Savunma Bakanı Mehmet Vecdi Gönül'ü, CHP ise üçüncü ve dördüncü sıraya Gürkut Acar ve Yıldıray Sapan'ı, MHP ise üçüncü sıraya partiye yeni katılan Yusuf Ziya İrbeç'i koydu.

ANTALYA KÖRFEZ: ''İşte adaylarımız''
Günlerdir sabırsızlıkla beklenen gün geldi çattı ve partiler milletvekili kesin aday listelerini Yüksek Seçim kurulu'na bildirdi. CHP Antalya'da lise başı beklendiği gibi Deniz Baykal olurken, AKP sürpriz yaparak Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ü ilk sıradan gösterdi. MHP'de ise ilk sırayı Tunca Toskay aldı.

ANTALYA GÜNDEM: ''Tahliye gerginliği''
Antalya'nın Manavgat ilçesi Titreyengöl Turizm Merkezi'nde kira sözleşmeleri biten 32 işyerinin tahliyesini isteyen maliye görevlileri ile işletmeciler arasında gerginlik yaşandı.

ANTALYA SON HABER: ''Kimseyi fişlemiyorum, fotoğraf sanatçısıyım''
Antalya'da geçen cumartesi günü Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi gençlerin Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı'nı (YGS) protestosunu yuhalayan ve fotoğraflarını çekerken kameralara yansıyan Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, ''Devlet Büyüklerini, din adamlarını bu işin içine karıştırıp yuhalamaları, eylem yapmaları ne kadar demokratik ise benimki de o kadar demokratik'' dedi.

EKSPRES: ''Listeler açıklandı adaylar tartışılıyor''
12 Haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için partiler listeleri YSK'ye teslim etti. CHP'nin ilk sıra adayı Deniz Baykal, AK Parti'nin Vecdi Gönül, MHP'nin ise Tunca Toskay oldu.

GAZETE BİR: ''Baykal: Bu listeyle sokaklara inmem''
Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP yönetiminin ''tasfiye'' olarak nitelendirilen bir aday listesi hazırlaması, parti içinde büyük tepkilere neden oldu. CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yakın arkadaşlarına ''Ben bu listeyle sokaklara inmem'' dediği ileri sürüldü.

HİLAL: ''Listeler şaşırttı''
12 Haziran Genel Seçimleri için siyasi partiler aday listelerini YSK'ya bildirdi. Listelerde sürpriz isimler göze çarptı. AKP'de Vecdi Gönül, CHP'de Yıldıray Sapan, MHP'de ise Yusuf Ziya İrbeç şaşırtan isimler oldu.

HÜRSES: ''ޞahin gitti, Gönül geldi''
12 Haziran Genel seçimlerine katılacak partilerin adayları belli oldu. Milli savunma Bakanı Vecdi Gönül AKP listesinin ilk sırasında yer alırken, TBMM Başkanı M. Ali ޞahin, bu kez memleketi Karabük'ten aday gösterildi. MHP'de liste beklendiği gibi oluşturulurken, CHP'de Yıldıray Sapan sürprizi yaşandı.

İLERİ: ''İşte Antalya adayları''
12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimi için 18 siyasi parti milletvekili aday listelerini YSK'ya sundu. 6 parti de seçime katılmayacaklarına ilişkin dilekçelerini verdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a