banner153
banner230
banner203

Yerel  Basında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: Müfteri ilan ederiz

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Bizi ޞahin ve ޞimşek engelliyor sözlerine karşı AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, İspatlamazsa müfteri ilan edeceğiz dedi.

SABAH AKDENİZ: Adaylar için kader günü

Genel seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarının isimleri bugün Ysk'ya veriliyor. Antalya'dan 14, Isparta'dan 4, Burdur'dan 3'er aday belirlenecek.

MİLLİYET AKDENİZ: Kuş bakışı Antalya

Antalya'nın tarihi, turistik ve doğal güzellikleri gökyüzünden görüntülendi. Anadolu Ajansı foto muhabiri Okan Özer ve kameraman Bekir Bektaş, Antalya ve ilçelerinin muhteşem görüntülerini kuş bakışı keşfetti.

CUMHURİYET AKDENİZ: Fırtınada gitti

İl Genel Sekreteri Faruk Karaçay'ın Özel İdare'deki yolsuzlukla ilgili açıklamaları şaşırttı. Karaçay, faturalandırılmasına rağmen Tünektepe'de bulunmayan malzeme için ޞiddetli fırtınada gitti dedi.

AKDENİZ BEYAZ: Bir çocuğunu kaybetti 390 bin çocuğu oldu

Antalya Milli Eğitim Müdürü Nuri Gülay, Dostlar Meclisi'nin Cumartesi toplantısında çok ilginç açıklamalar yaptı. 6 yıl önce 22 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybettiğini duygusal bir şekilde dile getiren Nuri Gülay, Bir çocuğumu yitirdim, Antalya'da okuyan 390 bin çocuğu evladım kabul ettim dedi.

AKDENİZ GERÇEK: Konserve durdu

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin zeminde yaşanan göçüğün ardından Konserve Koyu'nda başlattığı çalışmalar durduruldu. Uzmanların yeterli ekipman almadığı gerekçesiyle Valilik, Büyükşehir ve Muratpaşa'dan destek talebi karşılıksız kalınca, çalışmalara da son verildi.

AKDENİZ GÜNCEL: 490 milyon lira borç ödedik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, 2009'dan bu yılın Mart ayı sonuna kadar 490 milyon liralık borç ödediklerini söyledi.

AKDENİZ MANޞET: Büyükşehir'de büyük çiftlik

2010 Yılı Denetim Komisyon Raporu'na muhalefet şerhi koyan AK Partili Tamyürek'e göre belediye ihalelerinde ve denetimlerinde al gülüm ver gülüm yapıldı. İhaleler aynı firma ve kişilere aynı tarihlerde doğrudan temin olacak şekilde bölüştürülerek verildi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Esnaf kabus görüyor

Türkiye'nin tüm illerinde hayata geçecek olan nöbetçi Avm uygulaması Antalya esnafının korkulu rüyalar görmesine neden oldu. Esnaf temsilcileri çoğu yabancı sermayeye ait olan Avm'lerin bu şekilde çalıştırılmasının küçük esnafı bitireceğinin altını çizdi.

Antalya: Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamalıyız

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, başarıyı yakalamak için dikenli yollardan geçtiklerini belirterek, Antalya'da 390 bin evladım var. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak zorundayım. Çünkü ben babayım dedi.

Antalya KÖRFEZ: Borazan skandalı

Vali Yardımcısı Metin Borazan, cumartesi günü Ygs'de şifre iddialarını protesto eden grubu yuhalayarak bir skandala imza attı. Protestocu grup tepkisini

İmamın Borazan'ı Sus pankartlarıyla gösterdi.

Antalya GÜNDEM: Çiçek'ten kaliteli siyaset çağrısı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Herkesi kaliteli siyaset yapmaya, bel altından vurmamaya, siyasi yol takip etmeye çağırıyoruz. Biz bunu yapacağız. Biz kişileri ve olayları konuşmayacağız, fikirleri konuşacağız dedi.

Antalya SON HABER: Muratpaşa'da değişim hissediliyor

Park çalışmaları ile kişi başına düşen yeşil alan oranını AB standartlarına yaklaştıran Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, temalı parklarla da gerek önemli isim ve konukların unutulmamasını, gerekse de tarihi dokunun geleceğe taşınmasını sağlıyor.

EKSPRES: Çok dertliyiz

Valilik tarafından yaptırılan kamuoyu araştırmasında halkın en büyük sorununun ulaşım olduğu ortaya çıktı. 3 bin kişi ile yapılan ankette, ilçelerin sorunları da tek tek belirlendi.

GAZETE BİR: Akaydın iftiracı

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, meclis toplantısında Hizmetler engelleniyor diyerek hükümeti ve TBMM Başkanı Mehmet Ali ޞahin'i suçlayan Akaydın'ı sert bir dille eleştirdi, Akaydın sürekli olarak iftira atıyor dedi.

HİLAL: Kritik gün

12 Haziran genel seçimlerinden kimler Antalya'yı temsil edecek? İşte bu sorunun cevabı bugün belli oluyor. Siyasi partiler 17. 00 itibari ile aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna bildirecek.

HÜRSES: Tepki dinmiyor

TKP'nin önceki günkü eylemi sırasında öğrencileri protesto eden Vali Yardımcısı Metin Borazan sert bir biçimde protesto edildi.

İLERİ: 365 gün milletleyiz

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Biz gece baskınıyla gelip iktidar olmadık. Türkiye için bugün siyaseten karşılaşılacak en büyük sorun, Türkiye'nin tekrar koalisyona mahkum olmasıdır. Hedefimiz Türkiye'yi 2023 yılına doğru şampiyonluğa oynayan ilk 5 ülke arasına getirebilmektir dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a