banner153
banner230
banner203

Yerel Basında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: Bizim vekiller yeniden aday

Antalya'nın 13 milletvekili tek fire vermeden Bir kez daha diyerek partilerinden aday adayı oldu. Parti değiştiren tek isim AK Parti'den istifa eden Yusuf Ziya İrbeç oldu. İrbeç, bu kez MHP'den şansını deneyecek.

SABAH AKDENİZ: Antalya nisanda cıvıl cıvıl olacak

23 Nisan Çocuk Bayramı'na 750'si Antalya dışından bin 500 öğrenci katılacak. Etkinliğin konsepti, sokak Oyunları.

MİLLİYET AKDENİZ: Antalya e-Devlet'i sevdi

Antalya'da internet ortamındaki e-Devlet şifre zarfı hizmetinden yararlanmak isteyenlerin sayısı son üç yılda 190 bin 199'a ulaştı.

CUMHURİYET AKDENİZ: Aksu felaketi yaşadı

Aksu ilçesinde önceki gün yaşanan şiddetli yağış ve dolu nedeniyle dere taştı. Genç kız derede kayboldu. Ceviz büyüklüğündeki dolu, 15 bin dekar tarım alanını yerle bir etti.

AKDENİZ BEYAZ: Çoraplı siyaset

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaretinde kalabalığı görünce ayakkabısını çıkarıp çorapla masa üstüne çıkıp konuşma yaptı. Aksu bölgesindeki sel ve dolu afet alanını gezen Zeybek, bugün de eski ve yeni milletvekili ve belediye başkanlarıyla biraraya gelecek.

AKDENİZ GERÇEK: Kılıçdaroğlu rüzgarı

Antalya'da hafta sonu Kemal Kılıçdaroğlu rüzgarı esti. Çeşitli açılışlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen CHP Genel Başkanı, halktan yoğun ilgi gördü. Gittiği her yerde Başbakan Kemal sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, 13 Haziran Türkiye'nin yeni bir kurtuluş, yeni bir kuruluş tarihi olacaktır dedi.

AKDENİZ GÜNCEL: Büyükşehir'den büyük açılışlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hurma İleri Atık Su Arıtma Tesisi ile 4 yatırımını törenle açtı. Törene Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.

AKDENİZ MANޞET: Kapalı Yol rezaleti

ޞubat ayının başında yapımına başlanan ve 31 Mayıs'ta bitmesi gereken Kapalı Yol'u güzelleştirme çalışmalarında skandal. Belediye kontrolörü bulunduğu sırada döşenen kaldırım taşları kötü işçilik yapıldığı iddiasıyla tek tek sökülüyor.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Ormandaki yüksek tehlike

Ormanlık alandaki yüksek gerilim hatlarının çevre temizliği yapılmadığında hem bölgede bulunan insanların, hem de bitki örtüsünün zarar göreceğini söyleyen EMO Başkanı Metin, Kurumlar işbirliği yapmıyor dedi.

Antalya: Büyükşehir'in gurur günü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hurma İleri Atık Su Arıtma Tesisi ile 4 yatırımını törenle açtı. Törene Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.

Antalya KÖRFEZ: Kılıçdaroğlu rüzgarı

Bir dizi etkinliğe katılmak için Antalya'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adeta rüzgar gibi esti. Peşpeşe açılış ve etkinliklere katılan Kılıçdaroğlu, Aksu'da yaşanan sel felaketi yüzünden bölge halkını ziyaret etmeyi ihmal etmedi. CHP Lideri, tutuklu gazeteci Ahmet ޞık'a da kartpostal gönderdi.

Antalya GÜNDEM: Çiftçi mağdur

Antalya'nın Aksu ilçesine bağlı Yurtpınar beldesiyle Murtuna, Alaylı, Kurşunlu, Topallı, Güloluk köyleriyle Fatih Mahallesi'nde meydana gelen şiddetli dolu ve yağış, 480 çiftçimizi mağdur etti.

Antalya SON HABER: 13 Haziran kurtuluş günü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21. yüzyılın Türkiye'sini çağdaş, uygar seviyeye getireceklerini belirterek, Özgürlük isteyen ve bu nedenle gözaltına alınan, tutuklanan bütün yurttaşlar adına 13 Haziran yeni bir kurtuluş günü dedi.

EKSPRES: Kabus gibi çöktü

Yağmurla birlikte ani bastıran dolu, hayatı felç etti. Mahsur kalan 7 kişi kurtarılırken, yaşanan selde dereye düşerek kaybolan 20 yaşındaki sera işçisi kızın cesedi 200 metre ileride bulundu.

GAZETE BİR: Dolu kötü vurdu

Aşırı sağanak ve dolu yağışı, Antalya'ya bir kez daha felaket yaşattı. 480 çiftçinin tarım alanı zarar gördü, seralar uçtu ve 1 kişi hayatını kaybetti.

HİLAL: Banka tuzağına düşmeyin

Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Abdullah Özçulcu, tüketiciden gelen şikayetlerde ilk sırayı kredi kartı kullanımı, kart aidatı, kredi kartı faizlerinin aldığını bildirdi.

HÜRSES: Zarar büyük

Aksu ilçesinde etkili olan yağmur ve dolu nedeniyle 7 yerleşim yerinde 480 çiftçinin yaklaşık 9 bin dönüm açık ve kapalı tarım alanı zarar gördü. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, çiftçinin yarasının sarılacağını söyledi.

İLERİ: Kalitede sıkıntı var

Yaş meyve ve sebze ihracatçıları sorunlarını tartıştı. Sebze ihracatçısının en önemli sorunu, kaliteli ürün ve fiyat istikrarsızlığı.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a