banner153
banner230
banner203

Yerel  Basında Bugün

Antalya'da yayımlanan gazetelerin 31 Mart 2011 tarihli bazı haber başlıkları şöyle:

HÜRRİYET AKDENİZ: Dost Eli'ne AB desteği

Antalya polisine AB'den destek geldi. Emniyet Müdürü Yılmaz'ın uyuşturucuyla mücadele amacıyla hayata geçirdiği Dost Eli projesi, Avrupa Gençlik Programları çerçevesinde örnek seçilerek, 5 bin 100 Avro destek aldı.

SABAH AKDENİZ: Alanya 2014'te tek belediye

Alanya'ya bağlanmak istemedikleri gerekçesiyle 5 belde belediyesinin Danıştay'a yaptığı başvuru reddedildi. 5 beldeli hayat 2014 seçimlerinde hayata geçecek.

MİLLİYET AKDENİZ: Dost Eli'ne AB desteği

Gençleri uyuşturucudan uzak tutmak ve madde bağımlılarının tedavisini sağlamak için hayata geçirilen Dost Eli projesi AB'den para desteği aldı. Projenin ikinci etabı 1 Ekim'de başlayacak.

CUMHURİYET AKDENİZ: Kırcami kördüğüm

Kırcami'de imar konusunun çözümsüz olduğu görüşünü taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Kepez Santral Mahallesi'nde ise çözümü kentsel dönüşümle arıyor.

AKDENİZ BEYAZ: Hoca içini döktü

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, ATB'deki konuşmasında, merkezi hükümetin yatırım projelerini engellediğini savunurken, Kepezaltı-Santral Mahallesi'nin tapu sorunuyla iligli referanduma gideceklerini ve bölge insanına soracaklarını, Kırcami'nin imar sornunun çözümünün de zor olduğunu söyledi.

AKDENİZ GERÇEK: Kırcami çözülemez

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kırcami bölgesinde ikamet eeden vatandaşların yıllardır beklediği plan sorunun çözülemez olduğunu söyledi. Bölge halkının rant beklentisi içinde olduğunu ve buna göre yapılan planlamanın mahkeme tarafından iptal edileceğini dile getiren Akaydın, çözümün kamu yararı kararı alınmasından geçtiğini kaydetti.

AKDENİZ GÜNCEL: Konyaaltı'nda kaldırım ve deniz arasındaki engeller kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı CAddesi'nin yüzünü yeniliyor. Gelen Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aktekin, caddede kaldırım ve deniz arasındaki engellerin kaldırıldığını söyledi.

AKDENİZ MANޞET: Ergenekon baskını

Ergenekon soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ޞahin Filiz'in evinde dün arama yapıldı. Filiz'in üniversitedeki odası arandı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Başkan mı politikacı mı?

ATB'nin meclis toplantısına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 2 yıllık çalışmalarını paylaşma fırsatı buldu. Başkan Akaydın'ın toplantıda, geçen iki yıla rağmen, Ben dürüst ve açık sözlü bir politikacıyım demesi şaşırttı.

Antalya: Prof. Dr. ޞahin Filiz'in evi didik arandı

Ergenekon soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin evinde ve Akdeniz Üniversitesi'ndeki odasında arama yapılan Prof. Dr. ޞahin Filiz'in avukatı Serkan Ergül, Filiz'in evindeki aramalarda kızı ve oğluna ait Oyun ve ses görüntü CD'leri ile ders fotokopileri, evdeki bilgisayarın hard disk örneğinin alındığını söyledi.

Antalya KÖRFEZ: 226 parsele referandum

Akaydın, yıllardır mülkiyet sorunu çözülmeyen ve halk arasında 226 parsel olarak bilinen Kepezaltı ve Santral mahallelerine uygulanacak olan Yeniden Yerleşim Projesi için referanduma gideceklerini söyledi.

Antalya GÜNDEM: Ergenekon Antalya'da

Ergenekon soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ޞahin Filiz'in kampüsteki lojmanında arama yapılıyor. Aü Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz'İn evine gelen polisler arama başlattı.

Antalya SON HABER: Ülkemizi kaostan kurtaracağız

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Biz hem Antalya hem Türkiye'de birinci parti olmak, Türkiye'yi kaos, kargaşa, kriz ve kutuplaşmaya sürükleyen, ülkenin bölünmez bütünlüğünü her geçen gün daha çok tehlikeye atan AKP iktidarından kurtarmak için çalışıyoruz dedi.

EKSPRES: Bizi engelliyorlar

Çalışmadığı eleştirilerine 24 proje yaptığı söyleyerek cevap veren Başkan Akaydın, hayata geçmeyen projelerini ise siyasi açıdan merkezi hükümet tarafından engellendiğini öne sürdü.

GAZETE BİR: Liman'a yatırım

Global Yatırım Holding tarafından işletilen Antalya Limanı'na bu yıl 7 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

HİLAL: Akaydın'dan inciler

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ATB'ye konuk oldu ve şok etkisi oluşturacak açıklamalar yaptı. Ben iyi bir politikacıyım. Kartlarımı açık oynarım diyerek şarşırtan Akaydın üç ay önceki rakamlara göre 200 milyon TL borç ödediklerini söyledi.

HÜRSES: Hükümet stat yapsın

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'nın birçok yerinde merkezi hükümetin müdahalesi olduğunu savunarak, hükümertin stat yapmasını heyecanla beklediğini söyledi.

İLERİ: Turizmin kanayan yarası

KEMİAD Başkanı Kılıç, inşaat yasağının başlamadığını ancak Kemer bölgesine İran, Avrupa ve Rusya'dan çok sayıda turistin gelmeye başladığını bildirdi. Kılıç, görüntü ve çevre kirliliği yaratan inşaat uygulamaları nedeniyle turizmde rezervasyon iptallerine varan sorunlar yaşandığını açıkladı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a