banner244

Yerel idareye 7 milyar

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, İller Bankasının 2003-2010 yıllarında yerel yönetimlere 7 milyar TL'nin üzerinde finans büyüklüğü sağladığını bildirdi

Yüzde 75'i hibe
Belek Turizm Bölgesi'nde düzenlenen İller Bankası Bölge Müdürleri Toplantısına katılan Bakan Demir, 'İller Bankası, 2003-2010 arasında yerel yönetimlere 7 milyar liranın üzerinde finans büyüklüğü sağlamış. Bu 7 milyarın 2 milyarı 2010'a ait. 7 yılda direkt kaynağın dışında 8 milyar lira yatırım bedelli proje hizmeti verildiğini görüyoruz. Bunun da yüzde 75'i hibe'' diye konuştu.

Yok böyle bir şey
Bakan Demir, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, ''Antalya Büyükşehir Belediye Başkanının, hükümetin Antalya'nın kaynaklarını kestiği iddiası var. Bu konuda görüşleriniz nelerdir?'' sorusuna Demir, ''Yok öyle bir şey. Olur mu öyle bir şey? Hangi çağda yaşıyoruz? Bu konuyla ilgili hükümetimizin uygulamaları bellidir. Herhangi bir yerel yönetimi bırak, vatandaşa hizmette de AK Parti hizmet anlayışında asla insanları, bırakın siyasi düşüncesini, hiçbir ayrım yapmaksızın her vatandaşa eşit noktada, en etkili hizmeti ilke edinmiştir. Bunun dışındaki her türlü söylem yanlıştır, amacı başkadır'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a