banner153
banner230
banner203

Yörük Türkmen Çalıştayı Şubat’ta

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsünün Şubat ayında toplanacağını söyledi.

Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Türk Dünyası Yörük Türkmen Öğrenci Topluluğu (ÜNİYÖR) üyeleri Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı makamında ziyaret etti. Öğrencilerin dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdiği ziyarette, Başkan Uysal, bu tip çalışmaların çok değerli olduğunu söyledi. Başkan Uysal, "Yerel değerlere sahip çıkmadan, onun gelişimine katkı sunmadan insanlığın ortak mirası anlamında kültürün parçası haline gelemezsiniz" diye konuştu.

 

Öykü kitabını imzaladı

Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya Yörükler Derneği ve YÖRKAM işbirliğiyle 2 yıldır 'Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı'nı topladığını dile getiren Başkan Uysal, 3'üncü çalıştayın Şubat ayında yapılacağını aktardı. Ziyaretin sonunda Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu, 'Yengeçli Kuyu' isimli kitabını Başkan Uysal'a hediye ederken Başkan Uysal da öykü kitabı 'Lavinya'nın Aşkla İmtihanı'nı imzalayarak Yrd. Doç. Dr. Uslu ve öğrencilere armağan etti. 

 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a