banner153
banner230
banner203

Yörükler vekillik istiyor
Basın toplantısı
Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Yörükler İlbeyi Osman Çiçekdağı ve Yörük İş Adamları Derneği Başkanı Semih Beken Antalya Gazeteciler Derneği eski lokalinde basın toplantısı düzenledi Antalya Yörük İlbeyi Osman Çiçekdağı da, 12 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Yörük bir milletvekilini TBMM'de görmek istediklerini söyledi. Bunun için de Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman'ı aday gösterecek bir partiyi destekleyeceklerini söyledi.

Hayatımıza renk katacak
Dernek Başkanı Duman, 12 Mart Cumartesi günü Kepez Spor Salonu'nda Yörükler Gecesi düzenlediklerini, geceye Sanatçılar Tolga Çandar, Ümran Özdemir ve Aşık Kazanoğlu'nun da katılacağını söyledi. Duman, Yörükler Gecesi'nde Türklerin Ergenekon'dan çıkışının da canlandırılacağını belirtti ve şöyle dedi: ''Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, birçok medeniyetlere beşiklik etmiş ve bağrında birçok renkleri barındırmaktadır. Bu renkler bugün, Türk milli kültürünün bir zenginliği olarak hayatımıza renk katmaktadır. Türk milleti olarak bunları zenginliğimiz olarak kabul ediyoruz. Bu zenginliklerimizin hayatımızdan çıkmasına gönlümüz razı olmayacağı gibi, milli varlığımıza müdahale edilmesine de gönlümüz razı olmayacaktır. Yörükler Derneği, bu hassasiyet çerçevesinde faaliyetlerine devam etmektedir.''

Yörükler milletvekili çıkarmak istiyor
Çiçekdağı, ''Yörükler, kendilerini özümseyecek, kucaklayabilecek partilere oy verecektir. Yörükler içinde milletvekilliği yapabilecek kişiler de vardır. Bu dönemde Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman'ı mecliste görmek istiyoruz. Yörük bir adayı gösterecek partiyi köy köy gezerek destek olacağız. Yörüklerden bir milletvekilini Meclis'te görmek istiyoruz'' dedi. Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Semih Beken ise, yerleşik hayata geçtiği için ticaret yapan Yörüklerin de olduğunu söyledi. 25-30 yaş arasındaki Yörük işadamlarını bir araya getirerek dernek kurduklarını anlatan Beken, şunları kaydetti: ''Yürük Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni kurarak kültürlerimizi daha ileri ve geleceğe taşımak istiyoruz. Varlığımızı hissettirmek, kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Kültürümüzü geleceğe taşıyalım ki, çocuklarımız, gelecek kuşaklarımızda kültürümüzü yaşatabilsin.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a