banner153
banner230
banner203

Yumurtanın hedefi bu sefer iş dünyası
Yumurta fırlattı
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından Akdeniz Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Girişimcilik Haftası'na katılan Yiğitbaşı'na yumurta atıldı. Yiğitbaşı'nın holdingin başarı öyküsünü anlatmak için kürsüye geldiği sırada, izleyiciler arasından bir kız öğrenci, 'Üniversitemizde bilim istiyoruz. Sermaye istemiyoruz. Kaç kere söyledik sermaye buraya gelmesin' diye bağırarak cebinden çıkardığı yumurtayı fırlattı.

Öğrencinin attığı yumurta kürsünün önüne düştü. Eylemci güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. İdil Yiğitbaşı, eyleme tepki göstermeden konuşmasına devam etti.
Yiğitbaşı, Türkiye'deki şirketlerin başarı öyküsünün gençler için çok iyi bir örnek olduğunu söyledi. Konuşmanın sonunda Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yaşanan tatsızlıktan dolayı Yiğitbaşı'ndan özür diledi.

Kurtcephe, 'Gençler heyecanlılar. Elbette 35 bin kişinin içinde farklı düşünenler olacaktır. Son zamanlarda bu tür tepkiler medyatik hale geldi. Yumurta modası başladı ama, gönül arzu ediyor ki her şeyi konuşarak halledelim. Fikirlerimizi paylaşalım. Bir araya gelelim. Hiç kimsenin fikri silah zoruyla değiştirilememiştir. Düşünceler ancak konuşularak değişebilir.' dedi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a