banner153
banner230
banner203

Yüzsüzlüğün böylesi

Antalya Gönüllüleri Derneği CHP'nin arka bahçesi olarak çalıştığını yaptığı basın açıklaması sonucu itiraf etti

Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın karısı Günseli Akaydın'ın başkanı olduğu derneğin yönetiminde CHP'li Büyükşehir Belediyesi yönetimindeki üst düzey bürokratlar yer alıyor. Dernek üyelerinin bir bölümü de belediye de çalışıyor. Dernek, 2009 yerel seçimlerinde Akaydın'ın seçilmesi için mücadele eden kişilerden oluşuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda binalarına Türk bayrağını da asmamakla basının gündemine oturan bu dernek adeta CHP'nin arka bahçesi gibi çalışıyor. Gönderilen basın açıklamasında dernek üyelerinin CHP bayrağı altında teknelerde göbek atarak seçim propagandası yaptığı görülüyor.

Skandalın böylesi
Derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının bir partinin arka bahçesi olması ya da bunun gibi davranması, kamuoyu nezdinde hoş karşılanmıyor. Tepki çekiyor. Dernekler Kanunu da zaten bu tarz çalışmalara izin vermiyor. Oysa Antalya Gönüllüleri Derneği yönetimi ve üyeleri ise genel seçimler öncesi sahillerde tekne turuyla CHP adına seçim propagandası yapıyor. Derneğin basını bilgilendirdiği e-maillerde kullandığı antalyagonulluleri@gmail.com adresinden elektronik postayla gazetecilere gönderilen bültende 'CHP gönüllüleri moral depoladı. CHP gönüllüleri denizden halkı selamladı. Cumhuriyet Halk Partisi gönüllüleri 12 Haziran'da yapılacak Genel Seçim öncesi moral depoladı. Düden ޞelalesi'nden Liman'a kadar tekne gezintisi düzenleyen gönüllülere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi gönüllülerinden oluşan yaklaşık 500 kişi hafta sonu tekne gezintisi ile seçim çalışmalarını sürdürdü' ifadeleri yer alıyor.

Dernek susuyor
Konuyla ilgili olarak derneğin 0242 243 67 67 numaralı telefonu arandı. Bir yetkili ya da dernek başkanına ulaşılamadı. Dernekten verilen telefon numarası sonucu aranan Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan dernek yetkilisi olduğu öne sürülen Bahar isimli bayana da ulaşılamadı. Bırakılan notlara ve konunu açıklanmasına rağmen 'Antalya Gönüllüleri Derneği CHP'nin arka bahçesi midir? Neden CHP bayrağı altında seçim propagandası yapıyor?' sorularına ne belediyedeki yetkiliden ye de dernekten yanıt verilemedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a