banner153
banner203

Zehir zemberek adaylık açıkladı

Şoförler ve Otomobilciler Odası'na başkan adaylığını açıklayan Niyazi Özçelik, “Mevcut yönetime verdi veriştirdi. Özçelik, “İşlerini yapamadıkları için aday olduk” dedi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Niyazi Özçelik, 2018'in 01 Ocak- 31 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Mehmet Ali Alkan yönetimine ağır eleştiriler yapan Özçelik, üyelerin odaya karşı dava açar duruma geldiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e de seslenen Özçelik, faal olmayan duraklara araç yazıldığını öne sürerek Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den inceleme başlatmasını istedi.

Üye haklarını koruyacağız

Konuşmasına daha önce de Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na başkanlık için aday olduğunu hatırlatarak başlayan Niyazi Özçelik, “Mevcut yönetimin işini iyi yapmaması, adam kayırmasından dolayı bu göreve talip olduk. Bizim geçmişte projelerimiz vardı açıklamıştık. Bunların birçoğunu yönetim kurulu olarak biz de yaparız dendi ancak yapılmadı. Üyelerimiz aşağılandı, verilen vaatler yapılmadı. Bundan dolayı aday olmadık. İlerleyen dönemlerde projelerimizi açıklayacağız” dedi.

Rant paylaşımı yaptılar

Adaylık açıklamasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Niyazi Özçelik, bir gazetecinin, ‘Mevcut yönetimin adam kayırmasıyla ilgili ne demek istediniz bilgi verir misiniz?’ sorusu üzerine, “Çeşitli duraklarda yönetimin araçları var ve hala yazılmaya devam ediyor. Depo AVM karşısında Yenigöl Taksi Durağı adı altında durak kuruldu. Şuan faal çalışmıyor. Rant olacak yerleri paylaşıyorlar. Çeşitli plakaların yönetimden kişilere ait olduğunu tespit ettik. Üyelerimiz hep kandırılıyor. Bu kandırılmaların karşısında hep durduk. Nakliye, kamyoncu esnafımız kandırıldı. Rantın olduğu hiç bir yerde biz olmayacağız. Esnafımızın haklarını koruyacağız. Taksi duraklarına taksi eklenirken, durak çalışanlarının rızasını alacağız. Kendi himayelerinde olacak duraklarındaki çalışma sayısı UKOME ile dayanışma içerisinde çalışacağız” dedi.

‘Odada çörekleşmiş ekip var’

Bir gazetecinin,’Kaçıncı adaylığınız, daha önceki seçimlerde kazanmayışınızdaki etkenler nelerdir?’  sorusu üzerine ise Özçelik, “Benim üçüncü adaylığım bu. İlk aday olduğum zaman 472 oy, ikinci adaylığımda 1357 oy aldım. Dolayısıyla Şoförler Odası’nı dışarıdan gelip kazanmak biraz zor. Orada çörekleşmiş bir ekip var. Bu ekibi oradan söküp atmak esnafımıza hak ettiği hizmeti vermek için aday olduk” diye yanıt verdi. Özçelik, ‘Odanın kaç üyesi var ve kazandığınız takdirde projeleriniz neler olacak?’ sorusunu da, “Odamızın 4 bin 994 üyesi var. Ama bu son askıyla birlikte 4 bin 700 civarında olacak. Katılım biraz düşük oluyor seçimlere. Buradan üyelerimize çağırı yaparak seçime katılmalarını oylarını kullanmalarını rica ediyorum. Projelememiz biraz daha zaman gelince paylaşacağız” yanıtladı.

‘Başkan Türel’i kandırıyorlar’

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Şoförler Odası tarafından kandırıldığını da iddia eden Özçelik, iddialarını şöyle sürdürdü: “Şu an faal çalışmayan duraklar mevcut. Mesela biri Yenigöl taksi. Yenigöl mahallesi büyük bir mahalle. Yenigöl Taksi adı altında faal çalışan taksi yok. 2006 yılında komisyondan geçirilmiş, burada Şoförler Odası Başkanının kayınbiraderinin çocuklarının arabalarının orada kayıtlı olduğunu göreceksiniz. Menderes başkan öncelikle Yenigöl Taksi Durağı var mı yok mu bakması lazım. Kontrol etmesini istiyoruz. Kandırıldığı aşikar. Birkaç tane böyle durak var.  Şu anda yönetim kurulu üyelerinin bile duraklarda araçları var. Oda personelinin, çaycının arabası var 3 tane. Odada çalışan çaycının asgari ücretle 3 tane araba alması mümkün mü?”

‘Minareyi çalan kılıfına uyduruyor’

Bir gazetecinin ‘Başkanın kaç durağı var?’ sorusuna ise Niyazi Özçelik, “Minareyi çalan kılıfına uyduruyor. Baktığınız zaman 3 tane taksi alıp,  üçünü de en iyi durağa yerleştirebiliyor. Plaka alınıyor 3-5 el değiştiriyor. Bunun gibi şeyler var. Bunu üyelerimiz gördü.  Üye listeleri odada devlet sırrı gibi saklanıyor korunuyor. Geçen seçimlerde ben üyelerine ulaşamadım bile. Diğer seçimlerde üyelerimizin bilgilerine ulaşamadığımız için seçimleri kazanamıyorduk. Şimdi listeler elimizde herkesi arayacağız seçimlere katılmalarını sağlayacağız iyi bir çalışmayla rekor bir oyla seçimleri kazanacağımızı iddia ediyoruz. Kazandığımız takdirde Antalya'daki ulaşım esnafı hak ettiği hizmeti alacak” dedi.

Esra ALTUNKES


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a