banner153
banner230
banner203

Zeytinköy'ün ihtiyacı zaman
Soruları yanıtladı
Vali Ahmet Altıparmak, Varsak Altıayak İlköğretim Okulu ve ޞelale İlköğretim Okulu bahçelerine hayırseverler tarafından yaptırılacak 2'şer derslikli iki anaokulunun protokol töreninde gazetecilerin Zeytinköy'le ilgili sorularını yanıtladı. Altıparmak, 'Orada sosyal dönüşümü gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca, TOKİ'den uzmanlar gelip bölgeyi inceledi, belediyeye katkı sağlamak ve oradaki imar değişikliklerini yapmak için. Belediyemiz kendi imkanlarıyla bazı yolları açtı'' diye konuştu.

Çok haklı yayınlar değil
Bir gazetenin manşetinde yer alan haberle ilgili ''çok haklı bir yayın olmadığını sizler de biliyorsunuz'' diyen Altıparmak, ''Zira Emniyetimizin oraya yapılan onlarca operasyonu var, orada çalışan onlarca arkadaşımız var, bunların orada emeği var, bunu kabul etmek lazım'' dedi. Zeytinköy'de 2010 yılı Ağustos ayında ekonomik ve sosyal bir projenin uygulanmaya başlandığını hatırlatan Altıparmak, ''Orada Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğümüz ve belediye, ayrıca sivil toplum kuruluşlarıyla ciddi bir çalışma yapıyoruz. Sosyal dönüşümü gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca, TOKİ'den uzmanlar gelip bölgeyi inceledi, belediyeye katkı sağlamak ve oradaki imar değişikliklerini yapmak için. Belediyemiz kendi imkanlarıyla bazı yolları açtı'' diye konuştu.

Dernek kurduk
Sosyal dönüşüm projelerinin zaman istediğini belirten Altıparmak, şunları kaydetti:
''ޞu anda yaptırdığımız, özel olarak kayda aldığımız, hayırseverleri yönlendirdiğimiz okullarımız var. Bu zaman istiyor. Bir çırpıda hemen mahalleyi kaldırıp insanları yok saymamız mümkün değil. Burada bir takım suç unsurlarından defalarca içeri alınanlar var, suça karışan en az 40-50 kişi cezaevinde. Oradaki insanlardan (emniyet bize çok baskı yapıyor) diye şikayet var. (Bu sorun yok) demiyoruz, çözmek için de dengeli şekilde ve gerçekten çok boyutlu şekilde hadiseye yaklaşıyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Bir gün baskı yapalım elindeki uyuşturucuya alalım, ertesi gün ne olursa olsun öyle bir şey yok. Tam tersine, hem tedavi ederek, hem gençleri bulaştırmamaya çalışarak. Onlara dernek kurdurduk, spor tesisleri yaptırdık. Bütün bunlar zaman istiyor. Bu bugünün sorunu değil. Birikmiş, birikmiş belli bir noktaya gelmiş. 2010 yılında büyük değişim projesini başlattık. O proje ile beraber, bir müddet sonra inşallah hiç birimiz bunları konuşmayacağız.'' TOKİ ile anlaşma gerçekleşirse, bölgede kentsel dönüşüm yapılacağını da kaydeden Altıparmak, ''Zeytinköy'de sosyal ve ekonomik dönüşüm projemiz devam ediyor, devam edecek'' dedi. Ulusal bir gazetede dün başlayan yazı dizisinde, Antalya'nın Zeytinköy mahallesinde uyuşturucu ticareti yapıldığı ve günlük cironun 500 bin lira olduğu iddia edilmişti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a