banner244

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, dün Konyaaltı tarafındaymış.

Konyaaltı gezisi ile ilgili de bir bülten hazırlatıp, medyaya da, “Budak’tan Konyaaltı çağrısı” başlığı altında o açıklamayı servis etmiş.

Servis ettiği açıklamanın kısaca özeti şu: Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Konyaaltı Sahil Projesi çalışmaları hem esnafı hem de vatandaşları mağdur ediyor. Çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin dükkanların önünü paravanlarla tamamen kapatmasına tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, “Dükkanların önüne sadece bir buçuk metre bırakmışlar, sonra da tamamen paravanla kapatmışlar. Esnafa dükkanı kapat git diyorlar. Halkla denizin arasına adeta Çin Seddi’ni koymuşlar” dedi.

Oysa ki.,

Antalya’mızın yetiştirdiği değerlerden birisi olan Çetin Osman Budak, yani aynı kişi, çok değil 4-5 ay önce şöyle bir açıklama yapmıştı.

“Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, geçmiş dönemde sıklıkla Konyaaltı Sahili’nin ücretsiz olacağı yönünde açıklamalar yaptığını, bir dönem sahile ‘Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek’ tabelaları dikildiğini hatırlatan Budak, “Antalya Büyükşehir Belediyesi, özelleştirme inadını, ihale inadını sonlandırmalı ve Konyaaltı Sahili’nin bir yıl daha, Antalya’ya yakışmayan şekilde kalmasına izin verilmemelidir. Mimarlar Odası’nın yarışmasıyla ortaya güzel bir proje çıktı. Bu projenin uygulanmasına herkes onay veriyor. Şimdi ihalelere teklif verilmemesi, Antalya halkının yararına bir sonuç doğurmalıdır.”

Gençlik arkadaşım, değerli dostum, kıymetli Antalya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak.

Dünkü, “Halkla denizin arasına adeta Çin Seddi’ni koymuşlar” açıklamasını yapıp, yüzün denize dönük, elini, Atatürk’ün “İlk hedefiniz Akdeniz” hitabını yaparken çektirdiği resim gibi, denize doğru işaret ettiğin fotoğraf büyük olasılıkla Konyaaltı Belediyesi’nin terasından çekilmiş.

Habere bakıldığında da o fotoğrafın çekilmesi gereken yer de doğal olarak orasıdır.

Yer doğru yer de, bir haber konusuna bakalım, bir de Budak’ın bakmadığı yere.

Çetin Osman Budak, “Halkla denizin arasına adeta Çin Seddi’ni koymuşlar” diyor ya.,

O Çin Seddi dediği paravanlar çok değil en fazla üç ay sonra kalkacak. Yenilenmiş yüzüyle Antalyalılara, Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistler ile, mağdur olduklarını söylediği esnafa hizmet vermeye başlayacak.

Peki dünkü haber için çektirdiği resmin sağ tarafındaki utanç abidesi ile ilgili hiç mi fikri olmamıştır ki CHP Antalya Milletvekilimiz Çetin Osman Budak’ın?

Çok değil, küçük bir göz gezdirmesiyle tam karşısında duran abideden bahsediyoruz.

“Dükkanların önüne sadece 1.5 metre bırakmışlar, Esnafın önüne sanki Çin Seddi gibi duvar örmüşler” demek ne kadar abartılı ve şirin gözükme uğraşı ise.,

Fotoğraf çekilirken hemen sağındaki inşaat halindeki çok katlı betonarmeler yüzünden o semtteki yüzlerce hatta binlerce insanın denizden mahrum bırakılıp, Antalya’nın Meltem’inden yoksun kıldırmayı görmemezlikten gelmek politikacı ayıbıdır.

Birisi ahşaptan geçici paravan, diğeri çok katlı betonarme.

Sahi hangisi ayıp?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Ali 1 yıl önce

Sayın Budak yapılanlar Antalyalılara kalacak siyaha beyaz demekten vazgeçiniz

banner20

banner221

a