banner244

Antalya’nın son beş yılda ne kadar çok çehresi değişti, değişimi görebiliyor musunuz. Gerçekleşen yatırımlar ve büyük organizasyonlara yaptığı ev sahipliğiyle adından en fazla söz ettiren kent Antalya oldu.

Yerel ve genel idare birlikte uyumlu bir çalışma sergiledi.

Antalya başta G20 olmak üzere tüm zirveleri yüzünün akıyla tamamladı. Öyle ki dünya misafirlerine Antalya’nın ne kadar güzel bir şehir olduğunu göstermemiz gerekiyordu. Her gün binlerce iç göç alan ve haliyle trafik yükü ağırlaşan yollara bir çözüm bulunması gerekiyordu. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü el ele verdiler, yıllar öncesinden bitirilip hizmete açılması gereken köprülü alt ve üst geçitleri tamamladılar. Hala bugünlerde bile gerek proje gerekse de yapım aşamasında ve devam eden çalışmalardan haberdarım. ‘Ulaşımda viyadüklü veya değil köprülü alt geçit ve üst geçitlere gerek yok ben insanların balkonlarının manzarasını bozamam haliyle de çay keyiflerini. Lastik tekerlekli ulaşım devam edecek’ diyenlerin yıllarca cezalandırdığı kentte bu yapılan hizmetler onlara göre hala yanlış. Onları bilemem, siyasi hangi partiye gönül verdiklerini de bilemem de kimle konuşsam çok memnun.

Trafikte her gün direksiyon çevirenler önerilerde de bulunuyorlar. Ferrokrom kavşağı, İl Sağlık Müdürlüğü kavşağının da köprülü üst geçit yapılması. En iyisini konusunun uzmanları bilir, mutlaka projeleri hazırdır. Önümüzdeki yıllarda Antalya’nın çehresi daha da değişecek.

Antalya’nın yapımı devam Kuzey Çevre Yolu’nu göreniniz var mı bir bölümü tamamlanmak üzere. Organize Sanayi Bölgesi’nden kent içine ulaşım yeni koridorunu görmelisiniz, muhteşem bir yatırım. Kent merkezine girmeden dakikalar içinde Aksu’dasınız. Antalya-Alanya Otoban projesi, Antalya’ya iki ayrı yerden gelecek olan Hızlı Tren Projesi Kuzey Çevre Yolu Projesi sizi bilmem ama beni çok heyecanlandırıyor. Keza Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in vizyon projeleri Kruvaziyer, Boğaçı’nın ikinci, üçüncü etapları, Yeni Yat Limanı, Tünektepe Projesi. Antalya her şeyin en iyisine en güzeli layık bir kenttir diyorum.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a