banner244

Yerel seçimlerden sonra Antalya’daki bütün başkanlar mazbatalarını alıp koltuğa oturdu.

İlk iş haliyle ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunmak isteyenleri ağırlamak oldu.

Şu anda başkanların yaptığı tam da budur.

Biz de Akdeniz Manşet Gazetesi ve Gazete Bir ailesi olarak koltuğa oturan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başta olmak üzere merkezdeki diğer ilçe başkanlarını arayarak randevu talip ettik. İlk yanıt Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan geldi. İki gazetenin haber merkezi olarak önceki gün Başkan Uysal’ı makamında ziyaret ettik, ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulunduk. Uysal da bizi her zamanki nazikliğiyle ağırladı, seçim sürecinden ve Muratpaşa’nın geleceğinden söz etti.

Ardından dün de Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen randevu verdi. Haber merkezindeki arkadaşlarla Esen’i ziyaret ettik, başarı diledik.

İlk kez yan yana geldiğim Başkan Esen’i samimi buldum. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti, seçim sürecini uzun uzun anlattı.

Bu iki ziyarette gördüğüm şudur.

İki başkan da parti ayrımı yapmayacağını söyledi. Özellikle rövanşist davranmayacağını belirtmeleri beni umutlandırdı. Olması gereken bu.

Malumunuz daha önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mustafa Akaydın döneminde bazı partililer belediye binasına CHP bayrağı asarak tepki toplamıştı. Yaşanan bu olay uzun süre hafızalarda kalırken o dönemin CHP yöneticileri de zor durumda kalmıştı. Tabi tüm bu olayların sorumlusu belden aşağı hamleler yapan Mustafa Akaydın’dı. Malum Akaydın rakibi Türel için gazetelere verdiği ilanda da “Türel kardeş dün rakı içiyordu bugün ise ayran” demişti. Bunula da yetinmemiş devir teslim töreninde Türel’i Selda Bağcan’ın ‘Yuh yuh’ şarkısıyla uğurlamıştı.

Tabi bunlar halen Antalyalıların hafızalarda duruyor. Dolayısıyla böyle bir dönemi yaşayan biri olarak Ümit Uysal ve Semih Esen’in kucaklayıcı, birleştirici, barışçıl açıklamalar yapması anlamlıydı. Açıklamalar taban ve partililere de örnek olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a