banner153
banner230
banner203

Aksu'yu dolu vurdu
HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI

Ceviz büyüklüğünde dolu
Yaklaşık 30 santimetre kalınlığa ulaşan ceviz büyüklüğündeki dolunun, bölgedeki 5 bin dekar cam ve plastik sera ile 10 bin dekar hububat ekili alan ve narenciye, nar ve zeytin bahçelerinde zarara yol açtığı bildirildi. Cam seraların tamamen kırılarak, ürünün üzerine düştüğü, plastik seraların da üzerindeki yüke dayanamayarak çöktüğü belirtildi. Bu arada, ev ve iş yerlerinin önündeki sundurma ve tentelerin çökmesi sonucu altındaki otomobil ve traktörlerde hasar meydana geldi.

İtfaiye kurtardı
Dolu kalınlığının yükselmesi üzerine kar küreme makineleri, köy yollarını trafiğe açmak için çalışmalara başladı. Bu arada, yağmurla birlikte yağan şiddetli dolunun dere ağızları, köprü altları ve suyun akabileceği yerlerde tıkanmalara neden olması yüzünden meydana gelen su baskınlarında, evlerinde ve seralarda mahsur kalan yedi kişi, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Zarar büyük
Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin yaptığı açıklamada, ''İlk belirlemelere göre 5 bin dekarı sera olmak üzere 15 bin dekar tarım alanı zarar gördü. Zararın nerelerde etkili olduğu ve boyutunu yarın başlatacağımız hasar tespit çalışmasıyla daha net ortaya koyabileceğiz. Ama ilk tespitlere göre dolu bölgede çok büyük zarara neden oldu'' dedi.Kılıçdaroğlu bölgede
Bu arada, Antalya ve Ticaret Odası (ATSO) ziyaretinin ardından, Talya Otel'deki başka bir toplantıya katılacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programını iptal ederek, bölgeye gitti. Dolunun ve su baskınlarının zarar verdiği tarım alanlarını gezen ve köylülerle görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, köylülere ne yapılabileceğini sordu. Bir köylü Kılıçdaroğlu'na, ''Sizden bir şey istemiyoruz. Sadece bu durumu Mecliste dile getirin yeter'' dedi.
Kılıçdaroğlu bunun üzerine konuyu TBMM gündemine taşıyacağını, bölgenin ''Afet bölgesi'' ilan edilmesi için girişimlerde bulunacağını bildirdi.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a