banner244

Alanya’da içme suyu seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin altyapı eksikliklerini tamamlamaya devam ediyor. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, Alanya'nın Demirtaş bölgesinde yaşanan su sorununu gidermek için çalışma başlattı. Kesintisiz içme suyu temini için çalışma yürüten ASAT, Demirtaş bölgesindeki İmamlı, Uğrak, Büyükpınar, Özvadi, Yeşilöz ve Hocalar mahallelerinin de içme suyu sorununu 12 milyon liralık yatırımla ortadan kaldıracak.

 6 mahalleye
Mahallelere, Demirtaş Çayı kenarındaki kuyulardan su götürecek 50 km uzunluğunda şebeke hattı çekilecek. Ayrıca içme suyunu dağıtacak biri binlik, diğeri yüzlük iki deponun yapım çalışmaları da devam ediyor. ASAT ekipleri, mart ayında 6 mahalleye içme suyu vermeyi hedefliyor. Uğrak, Büyükpınar, Özvadi, Yeşilöz ve Hocalar mahallelerinde içme suyu yetersizliğini ortadan kaldıracak proje, İmamlı Mahallesi'nin neredeyse hiç olmayan içme suyu sorununu kökten çözecek.

Mart ayında
İmamlı Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkan, “Mahallemizde bugüne kadar 15 yerde sondaj çalışması yapıldı. Ancak hiçbirinde içme suyu bulunmadı. Şebekede su olmadığı için mahalle halkı içme suyunu marketlerden satın alıyor. Bu sorunumuzu Antalya Büyükşehir Belediyesine ilettik. Demirtaş'taki kaynaktan yıllardır büyük bir özlemle beklediğimiz içme suyuna kavuşacağız. Martta içme suyumuz evlerimizdeki musluklardan akacak" dedi.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a