banner153
banner230
banner203

ANTİKAD’ın konuğu Tütüncü

ANTİKAD 2017 faaliyet yılı 6’ncı olağan toplantısı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımı ile Akra Otel’de gerçekleştirildi. ‘Kepez Belediyesi sosyal projeleri, şehircilik, şehrin sorunları ve çözümleri’ konulu sunum gerçekleştiren Tütüncü, başkanlığa seçildiği 2009 yılından bugüne kadar yaptıklarını anlattı. Tütüncü, iş kadınlarına 8 yılda yaptıkları çalışmaları içeren albüm şeklinde bir kitap hediye etti. Toplantıda, doğum günleri geçen dernek üyeleri ve Tütüncü için pasta kesildi. ANTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Leman Sedef Tuna ise, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

8 yılda 80’den fazla okul

Antalya’nın 5 merkez ilçesi içerisinde nüfus ve sorunların yoğunluğu bakımından en büyük ilçe olduklarını hatırlatan Tütüncü, Suriyeliler ile birlikte ilçedeki nüfusun 600 bin seviyesinde olduğunu bildirdi. Tütüncü, 2009 yılındaki Kepez ile bugünkü Kepez arasında mukayese edilemeyecek kadar ciddi bir fark olduğunu söyledi. Kepez nüfusunun 100 bine yakınının genç olduğuna değinen Tütüncü, Türkiye’nin ilk akıllı hastanesinin ilçede bulunduğunu hatırlattı. İlçede 8 yılda 80’den fazla okul yapıldığını kaydeden Tütüncü, 25 civarında da inşaatı devam eden okul olduğunu sözlerine ekledi. Kepez’deki kültürel gelişmelere dikkat çeken Tütüncü, “Göreve geldiğimde 1 tane bile kültür salonu yoktu. Bugün Kepez’de aynı anda toplantı yapılabilecek büyüklü küçüklü 50’den fazla salon var” dedi.

Mali durum güçlendi

Göreve geldikten sonra belediyenin mali durumunu çok güçlendirdiklerini vurgulayan Tütüncü, “Belediye meclisimiz tarafından onaylanan 2018 bütçemiz 237 milyon lira olarak öngörüldü. Bunun yüzde 41’i yatırımlara ayrıldı. 2017 bütçemizden 30 milyon lira fazlayla yeni yıla giriyoruz. Hedeflerini gerçekleştirmiş bir belediye olarak yeni yıla kasada 30 milyon lira parayla giriyoruz. Ben göreve geldiğimde 28 milyon lira borcumuz vardı. Belediye borcunu ödeyemiyordu. O kadar itibarsız durumdaydık. 2009 yılına oranla bütçemizin büyüme oranı reelde yüzde 152’dir. Bu göreve geldiğimiz güne mukayeseyle 3 kat büyüme demektir. 2016 yılı bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 107’dir. İnşallah bu rakam biraz daha artacak” diye konuştu.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a