banner153
banner230
banner203

Başkan Tursun müjdeyi verdi

Hükümet Konağı tamam
Uzun bir süredir hükümet konağı üzerinde çalışan ve sık sık Ankara'da bakanlık yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Nurettin Tursun, sonunda amacına ulaştı. Tursun, 'İçişleri Bakanlığı tarafından 2011 yılı programına alınan, Döşemealtı Kaymakamlığı hizmet binasının bütçesi ayrıldı' diye konuştu. Tursun, '2011 yılında inşaatının yüzde10'u tamamlanacak olan hükümet binasının, yüzde 90'lık kısmı ise 2012 yılında tamamlanarak hizmete açılacak. Döşemealtı eski sanayi alanına yapılacak olan hükümet konağı ile birlikte resmi kurumlar tek çatı altında hizmet vermeye başlayacaklar' dedi.

Belediye binası ihale aşamasında
29 Mart 2009 seçimleri öncesi Başkan Tursun'un vatandaşlara vaat ettiği projeler arasında yer alan Döşemealtı Belediye hizmet binası ihale aşamasına geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Tursun, 'Bu yıl yapımı için ihaleye çıkacak olan hizmet binası, şu anki mevcut hizmet binasının bulunduğu alana yapımını planlıyoruz' dedi. Tursun, iki bodrum, dört kat ve bir başkanlık katından oluşacak olan hizmet binası, yedi bin metre kare üzerinde kapalı alana sahip olacağını belirtti. Yine belediye hizmet binası önünde oluşturulacak olan kent meydanının yanı sıra, otopark, konferans salonları, meclis salonu, cafe, nikah salonu ve engelliler için asansörler yer alacağı belirtildi. Döşemealtı Belediye hizmet binası 2012 yılında tamamlanarak hizmete açılması öngörülüyor.

Belediye İş Merkezi
Tamamlandığında Döşemealtı esnafına büyük bir rant kazandıracağını belirten Başkan Tursun, Belediye İş Merkezi ile ilgili de müjde verdi. Bu ölçekte hazırlık süreci tamamlanan projeler arasında yer alan belediye iş merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tursun, projenin iki ay gibi kısa bir süre içerisinde ihale edileceğini bildirdi. Yeniköy Mahallesi'nde, halk arasında jandarma yanı ve ilköğretim okulu önü olarak bilinen alanda yapılacak. Zemin + dört kat olarak planlanan belediye iş merkezi içerisinde, dörtlü odalı ve tek odalı olmak üzere 40 adet ofis yer alacak. Yüksek standartta planlanan belediye iş merkezinin yapı ile birlikte, belediye sürekli gelir kaynağına sahip olurken, ilçede faaliyet gösteren esnaflar da rahat edecek.

Kent Ormanı
2 bin 500 yüz kişilik kapalı spor salonunun yapılacağı Döşemealtı'nda, tüm hazırlıklar tamamlandı. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan kapalı spor salonunun bütçesi ayrıldı. 2011 ortalarında başlayacak olan kapalı spor salonu inşaatı bir yıl gibi bir süre içerisinde tamamlanacak. Antalya'nın en büyük mesire alanını Düzlerçamı bölgesinde oluşturulacağını belirten Başkan Nurettin Tursun, proje hakkında ayrıntılı bilgi verdi. İlk etapta 150 dönüm alan üzerine kurulacak olan mesire alanı, projenin tamamı uygulandığında 700 dönümlük bir alan halka kazandırılacak. Proje içerisinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu, kır kahvesi ve lokantası, oturma grupları, oyun grupları, yapay göletler, güvenlik sistemi, idari bina ve vatandaşların günü birlik ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar yer alacak. Projenin 2011 yılında tamamlanacağını belirten Bakan Tursun, halkımıza verdiğimiz sözlerin tamamının arkasındayız dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a