banner244

Bayındır-Soğuksu'da mutlu son

Antalya'da kentsel dönüşümün gerçek anlamda uygulandığı ilk ve tek proje olma özelliği taşıyan Bayındır-Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ortadan kaldırılan gecekonduların yerine yapılan modern konutlar tamamlandı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, toplam 80 dönümlük alanda uygulanan Bayındır-Soğuksu Projesi kapsamında yıkılan 178 gecekondu yerine yapılan modern konutlarda incelemelerde bulundu. Konutlara yerleşen hak sahipleri kapıda karşıladıkları Başkan Evcilmen'e teşekkür etti. Başkan Evcilmen, konutlarda incelemelerde bulunurken, bölgede oluşturulan ortak yaşam alanının da yenileneceğini söyledi.
Bayındır-Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi'nin önemine dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen şöyle konuştu:
''Birbirimize inandık ve güvendik. Bunlar, güven ve inancın eseridir. Gecekonduları hep birlikte davul zurna ile yıkarak Türkiye'de de bir ilke imza attık. 80 dönümlük alan üzerinde uygulanan proje ile yurttaşlarımız, bölgelerinden uzaklaşmadan çağdaş, sağlıklı konutlara kavuşurken Antalya aynı zamanda yeşil bir vadi kazanmış oldu. Gerçek Kentsel Dönüşüm Projesiyle vermiş olduğumuz sözü yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyorum.''
Bayındır-Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 5 bloktan oluşan 420 daire yapıldı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a