banner244

GÖR-BİL Projesi farkındalık yaratacak

GÖR-BİL (Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Platformu) Projesi başladı. Dünya Engelliler Günü ve GÖR-BİL açılış galası Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

 

İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Süleyman Uysal, projenin anlam ve önemine dikkat çekerek,   “Yakın zamana kadar ne yazık ki, halkımızın dezavantajlı kesimleri yılın sadece bir günü ya da bir haftasında hatırlanmaktaydı. Ne mutlu ki bu algı artık değişiyor. Bu değişimin bir göstergesi olarak da, GÖR-BİL projemizin açılışının böyle bir günde olması, şüphesiz ayrı bir anlam taşımaktadır” dedi. Proje hakkında katılımcılara bilgi veren Mehmet Sadık Eratik, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Mehmet Kahramanoğulları bu projenin görme engellilerden çok görenler için farkındalık oluşturacağına dikkat çekti. Programda konuşmalardan sonra Beyaz Baston Görmeyenler Derneği ile ilgili kısa film gösteriminin ardından Beyaz Baston Görmeyenler Derneği öğrencilerinin koro halinde söyledikleri şarkılarla programa devam edildi.

 

Kitaplarını imzaladı

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Eğitimci Yazar Halis Kuralay konferans verdi ve okuyucuları için kitaplarını imzaladı. Programa AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, Kaymakam adayı Abdullah Yüksel, İl Müftüsü Osman Artan,  İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Süleyman Uysal, İl Dernekler Müdürü Hüseyin Kurutay,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan,  Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural,  Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Kamil Çam,  Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kepez Kültür Müdürü Erdal Çelik ve projeye paydaş olan okulların idareci, öğretmen ve öğrencileri ile sivil toplum kuruluşları katıldı.


Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a