banner153
banner230
banner203

Kent Parkı'nda renk cümbüşü

Emirgan korusu gibi
Başkan Tütüncü, ilçeye zarafet, güzellik kazandırmak amacıyla da '110 bin lale soğanı ve 30 bin sümbül fidesi toprakla buluşuyor' projesini hayata geçirdi. ޞubat ayında toprakla buluşan lale ve sümbüllerin baharın ilk günlerinde açmasıyla birlikte Kepez çiçek bahçesine dönüştü. Sarı, mor, kırmızı ve beyaz lalelerle renk şöleninin yaşandığı yeşil alanlar, sümbül ile mis gibi çiçek koktu.

Kepezüstü'ndeki 140 dönümlük Kent Parkı da, bahar mevsimini laleler ile karşıladı. Kent Parkı'nın, Çamlıca Tepesi, kimliği lalelerle daha da pekişti. Antalyalılar da parktaki lale bahçelerine hayran kaldı. İstanbul'dan gelen bir ziyaretçi de 'kendimi Emirgan Korusu'nda hissettim' yorumunu yaptı

Laleyi öne çıkardık
Lale güzelliğini Antalyalılara yaşatan Başkan Hakan Tütüncü de, 110 bin lale soğanı ve 30 bin sümbül fidesi dikerek, Kepez'i kocaman bir çiçek bahçesi haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Tütüncü, Kepez'e 2 yılda 506 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını belirterek, 'Yeşil alanların çiçek dokusuyla süslenmiş olması ayrı bir güzellik. Bu yıl Kepez'de laleyi öne çıkardık. Bundan sonraki yıllarda da laleyi ön plana çıkarmaya devam edeceğiz. Lale, bizim medeniyetimizin, tarihimizin en önemli simgelerinden bir tanesi. Bu lale güzelliğini de Kepez'e taşıyarak farklı bir zarafeti ilçemize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a