banner153
banner230
banner203

Kepez'de Mevlana anıldı

Mevlana'yı anma etkinliği, Sakarya Parkı içerisindeki AKMEK hizmet binasında gerçekleşti.

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)'nın Arapça Kursu öğrencileri, Büyük Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi'nin, 737. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenledi

Tütüncü için şiir yazdı
Mevlana'yı anma etkinliği, Sakarya Parkı içerisindeki AKMEK hizmet binasında gerçekleşti. Arapça kursunda ders gören öğrencilerin organize ettiği programa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü eşi Dr Ayşe Tütüncü, Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman,Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Kursiyerler, Mesnevi'den okudukları şiirlerle, okudukları ilahilerle Mevlana Celaleddin Rumi'yi, 737.Vuslat Yıl Dönümü'nde andı. Öğrenciler, Arapça dil bilgileri seviyesini kendi aralarında yaptıkları Arapça diyaloglarla dile getirdiler. Kursiyerlerden Asım Tunç da, Başkan Hakan Tütüncü için yazdığı şiiri okudu. Tunç, şiiri Tütüncü'ye hediye etti.

Etkinliklerle anılacak
Anma etkinliğinde bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, değerler atlasında Mevlana'nın ve eseri Mesnevi'nin çok özel ve önemli bir yeri olduğunu söyledi. AKMEK kurslarının vatandaşlara meslek ve sanat edindirmenin yanında, ilçe halkı için bir sosyal ortam oluşturduğunu ifade eden Tütüncü, Mevlana gibi birçok değeri anacakları etkinlikleri, düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, Sema'nın, birilerinin kendi etrafında döndüğü bir gösteri olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizerek, ''Sema bunun çok ötesinde bir anlam ifade eder'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a