banner244
banner203

Kepez'den istihdam desteği

İmzalar atıldı
Protokol, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Ali Çandır arasında imzalandı.

Protokol ile Kepez Belediyesi'ne gelen iş başvuruları, BAGEV tarafından oluşturulan istihdam bankasına (bagevkariyer.com) aktarılacak. İş başvuruları burada değerlendirilerek sektörün, ihtiyacına göre iş gücü talebi karşılanacak. Kepez Belediyesi hizmet binasındaki imza töreninde BAGEV Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da hazır bulundu.

İşsizliğe çare aranacak
Başkan Tütüncü, üç kurum arasında imzalanan bu protokolle, Antalya ve Kepez'in önemli problemlerinden olan işsizliğin önlenmesi ve istihdamın sağlanması konusunda ciddi bir adım attıklarını söyledi. Tütüncü, üç kurumun güçlerini birleştirerek, iş ve işsizlik problemine çare arayacağını belirterek, 'Bu protokolle, vatandaşlarımızın önemli isteği olan iş talebini karşılamaya dönük önemli bir adım attık.' dedi. Başkan Hakan Tütüncü, BAGEV ve ATB'ye bu işbirliği çalışmasından dolayı da teşekkür etti.

Havuz oluşturuldu
ATB ve BAGEV Başkanı Ali Çandır da, kurumlarla işbirliği yaparak, iş ve işsizlik havuzu oluşturulması için bir istihdam ofisini kurduklarını kaydetti. Çandır, imzaladıkları bu protokolle, en çok göç alan ve genç nüfusun en fazla olduğu Kepez'deki iş arayanlara kariyer ofisinden yararlanma imkanı sunduklarını belirtti. İşbirliğinin, işsizlikle mücadele çalışmalarına katkı sağlayacağına işaret eden ATB Başkanı Çandır, ' Kariyer ofisinde hem iş gücümüzün profilini çıkaracağız hem sektörlerin iş talebini karşılayacağız. İşverenlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştireceğimiz eğitim çalışmaları ile işsizleri meslek sahibi yapacağız.' diye konuştu. Protokole desteğinden dolayı Tütüncü'ye teşekkür eden Çandır, Kepez Belediyesi'nin, Altınova'da ATB'ye tahsis ettiği binada da 'Tarımsal Uygulamalı Meslek Eğitimi' verdiklerini de sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a