banner153
banner230
banner203

Kepez’e yeni okul müjdesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ile Kepez ilçesindeki 66 mahalle muhtarının tamamına yakını katıldı.

3.5 saat eğitimi konuştular
Belediye ile Milli Eğitim bürokratlarının hazır bulunduğu ve yaklaşık 3, 5 saat süren toplantıda tüm muhtarların talepleri tek tek dinlendi ve cevaplandırıldı. Toplantıda mülkiyet ve imar problemi olmayan okul arazilerine yeni okul binalarının yapılmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nın yatırım programına aldırılması, bazı okulların bahçelerine ek bina yapılması, okul yapımı talep edilen arazilerdeki mülkiyet ve imara ilişkin hızlı şekilde çözülmesi karalaştırıldı.

8 yılda 80 okul
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Hakan Tütüncü, son 8 yılda Kepez’e 80’den fazla okul inşa edildiğini söyledi. Kepez’e nitelikli eğitim kurumları kazandırdıklarına işaret eden Tütüncü, “Söz gelimi Anadolu İmam Hatip Liseleri, 2 adet Fen Lisesi ve pansiyonları, Spor Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesi’ni ilçemize kazandırıyoruz. 8 yıl evvelki eğitimdeki başarı kriteri ile bugünkü başarı kriterlerini karşılaştırdığımızda arada inanılmaz farkların olduğunu, iyiye, güzele doğru gittiğimizi, görüyoruz” ifadesini kullandı.

“Okullar arazilerinin sorunlarını çözdük”
Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ise, “Hükümetimiz, iktidara geldiği günden itibaren bütçeden önemli bir payı eğitime ayırdı. Böyle de olmaya devam ediyor. Kepez, eğimde Antalya’da en çok değer verdiğimiz ilçemiz. Bunun birçok sebebi var. Muhtarlarımız, okul alanlarının mülkiyet problemlerinin çözümü noktasında ciddi bir gayret ortaya koyuyor. Kendi meseleleriymiş gibi bu işi ele alıp mülkiyet problemlerini Kepez Belediyesi ile çözerek eğitim alanındaki imkanların Kepez’e gelmesinin önünü açıyorlar. Her ilçeden okul yapılması talebi geliyor. Önümüzdeki problemleri önem sırasına göre ortaya koymamız ve belli bir planlama yapmamız lazım. Bu bakımdan bu toplantı önemli” dedi.

Kepez’e 15 yılda 100 okul
Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek de konuşmasında şunları söyledi:
“İlçemizde milli eğitim hizmetleri çok iyi bir mesafe kat etti. Artan nüfus ihtiyacı nedeniyle, hükümetimizin tekli eğitime geçme hedefi doğrultusunda mevcut ihtiyaçların karşılanması bakımından çok faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. Önümüzdeki 5-6 yıl zarfında okullaşmada ciddi bir sorunumuz kalmayacak. 2 yılda ilçemize yapılan, yapılacak okul sayısı 40’dır. 15 yılda ilçemize 100 okul yapıldı. Bu temponun devam edeceğine inanıyorum.”

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a