banner153
banner230
banner203

Kepez'in iki yakası köprülerle bağlanıyor

Kepez Belediyesi, ilçeyi batı-doğu yönünde ikiye bölen DSİ su kanalının üzerinde başlattığı 6 adet köprü inşaatıyla mahalleleri birbirine bağlıyor.

Bugüne kadar 250 kilometre yenii yol açan Kepez Belediyesi, ilçeyi kuzey- güney şeklinde ikiye bölen Devlet Su İşleri (DSİ) Kanalı 'nın neden olduğu ulaşım engelini köprü yapımıyla kaldırıyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl kanalın Varsak Köprüsü ile ޞelale Mahallesi bölümü arasında 3 adet köprü inşa edilmişti. Mahallelerin ve ana arterlerin birbirine bağlanması için önemli olan köprü yatırımı bu yıl da devam ettiriliyor. İhale yöntemiyle kanalın değişik bölgelerinde 6 köprü yapılıyor.

Köprüler 24 metre genişliğinde
Ayanoğlu Mahallesi ile Habibler Mahallesi'ni birbirine bağlayan Selçuklular Caddesi'nde kanal nedeniyle yaşanan ulaşım problemi, 24 metre genişliğinde, geliş ve gidiş şeklindeki köprü çalışmasıyla çözülüyor. Gaziler, Habibler mahalleleri ile Ayanoğlu Mahallesi arasında ulaşımı sağlayan ve daha önceki belediye idaresi döneminde yapılan köprü de yaşanan kazalar nedeniyle genişletiliyor.

Maliyetleri 500 bin TL
Fevzi Çakmak Mahallesi ve Kuzeyyaka Mahallesi'ni birbirine bağlayan köprüdeki trafik yoğunluğu da yeni bir köprü hizmetiyle ortadan kaldırılıyor. Bölgede bulunan Fen İşleri Müdürlüğü ޞantiyesi'ndeki araçların ve iş makinelerinin kullanımı için mevcut köprünün yanına, 12 metre genişliğinde yeni bir köprü inşa ediliyor. Bir köprü çalışması da Santral ve Ünsal mahalleleri arasında gerçekleştiriliyor. İki mahalle, 24 metre genişliğinde iki yönlü kullanılabilecek bir köprü ile birbirine bağlanıyor.2013 yılının ilk çeyreğinde yapımları tamamlanacak köprülerin yaklaşık maliyetinin 500 bin L olduğu bildirildi. Fırat ÇİÇEK

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a