banner153
banner230
banner203

Kızderesi’nde ikinci etap tamam

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Serik Kızderesi Caddesi üzerinde yaptığı düzenleme çalışmalarının ikinci etabı da sona erdi. ASAT ekiplerinin çalışması sonucu daha önce mezbelelik bir görüntüye sahip olan ve ortasından dere geçen cadde artık modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşların karşıdan karşıya geçerken tehlike yaşadığı derenin üzeri kapatıldı. Böylece hem tehlike hem de mevcut kirlilik görüntüsü ortadan kaldırıldı.

Geniş, ferah, modern

Çalışmaların tamamlanmasıyla Serik Kızderesi Caddesi üzerinde asfalt çalışmaları yapıldı. ASAT ekipleri tarafından yapılan asfalt çalışmasının tamamlanması ile cadde daha modern geniş, ferah bir görünüme kavuştu. Bölge halkı, Büyükşehir Belediyesi'nin cadde üzerinde yaptığı çalışmalardan memnun. Daha önceki görüntüsüyle kıyaslayan vatandaşlar, "Cadde ortasından geçen hendek nedeniyle karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyorduk. Hendek zaten çöplük gibiydi. Şimdi çok güzel oldu. Daha ferah ve yeni bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz" dedi.

Türel’den önce Türel’den sonra

ASAT yetkilileri üzeri kapatılan Kızderesi’ne, 3x4 metre genişliğinde beton bakslar kullanılarak 2 bin 376 metre uzunluğunda yağmur suyu drenajı yapıldığını belirtti. ASAT tarafından yaklaşık 4 milyon 360 maliyetle gerçekleşen Serik Kızderesi Caddesi eski ve yeni hali arasındaki farkı görenler, “Türel’den önce-Türel’den sonra” yorumları yaptı.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a