banner244

Lisede tuvalet krizi

Korkuteli Kız Meslek Lisesi'nde düzenlenen toplantıda biraraya gelen veliler, okulun ilçe merkezine uzak olduğundan ve tuvaletinin bahçede bulunmasından yakınarak tepki gösterdi

Ankara'ya gideceğiz
Öğrenci velileri okulun fiziki şartlarının bir lise için uygun olmadığını belirterek, okulun eski tarihlerde ilkokul olarak kullandığını söylediler. Veliler, '35 yıl önce yapılan okulda hiçbir değişiklik yok. 2010 yılında bu bina bir lise olarak kullanılıyor. Yetkililerinden bu konuda bir adım atılmadığı takdirde, imza gerekiyorsa imza toplayacağız. Ankara'ya gidilecekse Ankara'ya gideceğiz' dedi.

İzgi'nin açıklamaları
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi ise Korkuteli Kız Meslek Lisesi'nde gerçekleşen öğrenci velilerinin tepkisi ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. İzgi, 'Fatih İlköğretim Okulu'nun yapımı tamamlanınca Fatih İlköğretim öğrencileri kendi yerlerine geçecek ve Halk Eğitim binası boş kalacaktır. Bizde buraya Kız Teknik ve Meslek Lisesini taşımayı planlıyoruz' dedi.

Protokol imzalandı
İlçenin eğitim düzeyini yükseltmek için tüm gayretlerini gösterdiklerini belirten İzgi, 'Bizler okullarımızın yenilenme ve çoğalmasında, öğrencilerimizin eğitim seviyesinin daha yükseklere çekilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Özellikle Korkuteli'de hayırsever vatandaşlarımızın çok olmasını en büyük şans olarak görüyoruz. Çünkü hayırsever vatandaşlarımız sayesinde 200 öğrencilik orta öğretim pansiyonu hizmete açıldı. 18 derslik Osman Önal YİBO, Tatköy Ramazan Karabağır İlköğretim Okulu hizmete açıldı. İmecik İlköğretim Okulu'na 5 derslik daha kazandırdık ve eski binayı tamir ettik. Kavukcu Anadolu Lisesi ikinci dönem eğitim ve öğretime başlayacak, Anaokulumuzun inşaatı tamamlandı bu günlerde eğitim ve öğretime başlayacağız. İlçe merkezinde 24 derslikli bir okul için hayırsever iş adamımız Yaşar Yalçın ile protokol imzalandı' şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a