banner153
banner230
banner203

 Manavgat’ta hayvan  dostlara yeni mekan
Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Barındırma Merkezi’nde köklü bir değişim çalışması başlatan Başkan Sözen’in değişim ve yenileme çalışması, hayvan dostlarını da memnun etti.

Başkan Sözen, tüm ilgili ekiplerine geceli gündüzlü Hayvan Barınağı’nda çalışma talimatını verdi. Çalışmaların denetlenmesi ve takibi ise Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz tarafından yürütülmeye başlandı. 
Çalışmalar kapsamında Hayvan Barınağı’nda sevimli dostların daha rahat ve sağlıklı hijyenik olarak yaşayabilmeleri esas alındı. Hayvan Barınağı’nda kafes zeminlerine kolay temizlenebilir malzemeden yapılmış seramik malzeme döşenirken, zaman içerisinde yıpranan kafes telleri de hayvanlara zarar vermeyecek boya ile boyanmaya başlandı. 

Her şey düşünüldü


Hayvan dostların yıkanmış ıslak zeminde oturmamaları için, özel malzemeden yapılmış yükseltici palet uygulaması ise tüm kafes içlerine uygulanmaya başlandı. Ayrıca kedi, köpek gibi evcil hayvanların istedikleri zaman bulundukları kafeslerden çıkarak doğal ortamda gezebilmeleri için de çevre düzenlemesi çalışmaları da yenilenmeye başladı. Bunun dışında ameliyathane, mutfak ve bekçi kulübelerinde yenilenme çalışmalarının sürdüğü belirtildi. 
Artan sayıya hizmet için


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çalışmaları yerinde inceleyerek denetledi. Görev yapan birimlere talimatlar veren Başkan Sözen, merkezde yaşayan köpekleri de sevdi. Sözen, Manavgat Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Barındırma Merkezi’nin bölgenin en iyisi olarak hizmete açıldığını ancak geçen süreç içerisinde Büyükşehir Yasası’nın getirisi olarak sınırların da büyümesiyle birlikte artan ihtiyaca göre barınakta yenilenme ihtiyacının doğduğunu dile getirdi.
Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a