banner244

Menzil'in tapu sorunu çözülüyor

Site sakinleriyle buluştu
Sitelerin bulunduğu arazinin Vakıflar İdaresi'nin bir mülkü olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, 'O dönemin Antalya Belediyesi, 1985'te kamulaştırma yöntemiyle, sitelerinin bulunduğu araziyi kooperatiflere tahsisini yapmak istedi. Ancak hukuki engeller çıktığı için kamulaştırma yapılamadı. Buna rağmen tahsisler gerçekleşti. Tahsisle birlikte, belki günün birinde kamulaştırılır diye siteler geçici ruhsatla yapıldı ve mülkiyet problemi başladı' bilgisini verdi.

Bedel tespiti
Sorunun çözümünde Kepez Belediyesi'nin doğrudan bir yetkisinin bulunmadığının altını çizen Tütüncü, sitelerde oturanların tapularını alabilmeleri için de Vakıflar İdaresi'ne bir ödeme yapmak zorunda olduklarını anımsattı. Başkan Tütüncü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün, sitelerin bulunduğu arsanın metrekare satış fiyatını belirlemek amacıyla bedel tespit davası açtığını söyledi. Tütüncü, davanın Mart ayında yapılacak olan duruşmasında mahkemenin, bedel tespiti kararını almasının beklendiğini kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, Vakıflar İdaresi'nin de, yargının bedel tespit kararını örnek kabul ederek, arsanın metrekare satış fiyatını belirlemek amacıyla kooperatif yetkileriyle müzakere sürecini başlatacağını dile getirdi.


Arınç bilgilendirildi
Tütüncü, geçtiğimiz günlerde Antalya'ya gelen Vakıflardan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, Menzil sitelerinin mülkiyet problemiyle ilgili bilgi verdiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Sayın Arınç'tan çözüm noktasında bize yardımcı olmasını istedim. Kendisi de konuyla alakalı Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bir çalışma yapın, son noktada üzerimize ne düşüyorsa yapalım. Bu sorunu dönemimiz içerisinde bitirelim, dediler.'

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a