banner244

Tartışmalı meclis

MHP'li Meclis Üyesi Reşat Oktay Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Kepez Belediyesi meclis toplantısını izlemek için Ahatlı, Yenidoğan ve Kültür mahallelerinde ikamet eden kalabalık bir grup meclis toplantısını takip etmek isteyince polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından engellendi. Uzun süre dışarıda bekleyen vatandaşlar ile belediye çalışanları arasında söz düelloları yaşandı. Toplantıyı CHP İl Başkanı Özer Ülken ve MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya da takip etti. Kepez ilçesi Ahatlı, Yenidoğan ve Kültür mahallelerinde ikamet eden kalabalık bir grup yaşadıkları sıkıntıyı Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye iletmek ve mecliste kendilerini ilgilendiren konuları takip etmek üzere belediyeye geldi. Vatandaşlardan bazıları salonun dolması nedeniyle birçoğu içeri giremedi. Salon dışında kalanlar, bu olaya tepki göstermek amacıyla kısa süreli oturma eylemi yaptı.
Kepez Meclisinde CHP ve MHP grupları tarafından verilen önerge ile meclis gündemine gelen önergede belediye hisselerinin vatandaşlara satışı konusunda rayiç bedellerin mevcuttan daha aşağıya çekilmesi ve ödeme konusunda ise sürenin 12 ayla sınırlı kalmaması, daha da uzatılması gerektiğine dikkat çekildi.

CHP sözcüsü
Mecliste CHP Grup Sözcüsü Neslihan Gülel, Ahatlı, Yenidoğan ve Kültür mahallerinde ikamet eden vatandaşların yaşadığı sıkıntıya dikkat çekerek, Bölgede ikamet eden vatandaşların önceki döneminde de, hisse karşılığında bedeller ödediğini bildirdi. Geçtiğimiz yıl da buna benzer satış işlemlerinin gerçekleştirildiğini ve o dönemde metrekaresi 45-53 TL arasında olan rayiç bedeller tespit edildiğine dikkat çeken Gülel, 'ޞimdi bu bedel metrekaresi 249-949 TL arasında belirlenmiş durumdadır. Burada yaşayan vatandaşların bu paraları ödemeleri mümkün değildir. Kalabalık bir ailenin aylık geliri yüksek olsa bile bunu ödeyemez. Rayiç bedellerin düşürülmesini ve taksitlendirme süresinin de 12 aydan daha yukarı çekilmesini talep etmekteyiz' diye konuştu.

MHP sözcüsü
MHP'li meclis üyesi Oktay vatandaşların içeriye alınmasındaki yavaş uygulamaya de tepki göstererek, 'Bu insanlara belediyenin kapısı kapatılmıştır. Bu kapı kamu kapısıdır. Bunu kapatmaya kimsenin hakkı yok. Bu kapı kim ya da kimler tarafından kapattırılmıştır? Vatandaşlar neden içeri alınmak istenmemiştir? Bu konunun bizzat belediye başkanı tarafından araştırılmasını ve ilgililer hakkında işlem başlatılarak soruşturma açılmasını istiyoruz. Ayrıca belediyenin kapısını vatandaşa kapatanlar hakkında da Pazartesi günü Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız' diye konuştu. Önerge oy çokluğuyla reddedildi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a