banner153
banner230
banner203

‘Tecrübe’ vurgusu

Türkiye Belediyeler Birliği, Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Alanya'da, Bilgilendirme ve Toplu Ulaşım İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Belediyeler Birliği'nin, belediyelere bir ufuk verme, bir vizyon ortaya koyma, bir perspektif ve bir bakış açısı kazandırma anlamında çok önemli çalışmalar yaptığına değindi. Başkan Tütüncü, Türkiye'nin dört bir yanındaki yerel belediyeler ile iletişim halinde olan Türkiye Belediyeler Birliği'nin belediyelere yeni ufuklar açtığını kaydetti.

‘Paylaşım başarı getirir’

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığın’da ikinci, belediye başkanlığı döneminde dokuzuncu yılında olduğunu belirten Tütüncü, "Belediyecilikte tecrübe paylaşımı çok çok önemli. Başkalarının neler yaptığını izlemeniz ve onların biriktirdikleri tecrübelerden istifade etmeniz, sizin yolunuzu açan, sizin yolunuzu aydınlatan ve sizi başarıya taşıyan en önemli unsurlardan biri. Hayatın her alanında olduğu gibi belediyecilikte de bu böyle. Farklı illerden arkadaşların bir araya gelmeleri, belirlenmiş konularda tecrübe paylaşımlarında bulunmaları, yapılan toplantılara katılımların sağlanması ve belli konular üzerinde odaklanmaları çok kıymetli. Belediyecilikte tecrübe paylaşımı, yolunuzu açar, yolunuzu aydınlatır ve başarıyı getirir" dedi.

Belediyecilikte ulaşım

Ulaşım konusunun en önemli belediyecilik hizmetlerinden birini oluşturduğuna değinen Tütüncü, "Türkiye'nin farklı illerinden gelen arkadaşların elde ettikleri tecrübeleri burada paylaşacak olmaları, pratiğe yönelik düşüncelerini müzakereye açacak olmalarını çok anlamlı buluyorum. Tüm belediyeler, hemşehrilerini modern hayatın sıkıcılığından çıkarıp, doğayla buluşturma ve çevre ile iç içe vakit geçirme anlamında çok önemli çalışmalar yapıyor. Biz de bütün belediyeler gibi bu çalışmalarımızı yapıyoruz.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a