banner153
banner230
banner203

Varsak'a 'dev' proje

Kepez Belediyesi, Antalya'ya bir vizyon proje daha kazandırıyor. Düzenlenen proje tanıtım toplantısında Kepezpark Varsak projesi büyük beğeni topladı. Bakan Vecdi Gönül a başarılı proje nedeniyle Başkan Tütüncü'yü kutladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün Kepez'i, 'dünya kenti' yapma hayali gerçek oluyor. Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Başkan Tütüncü, makus talihine yenik düşmüş Varsak bölgesine çok önemli bir yatırım yapıyor. Bölgeye değer katacak olan Kepezpark Varsak projesinin tanıtım toplantısı, Varsak'da Ostima Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantının yapılacağı dakikaya kadar proje hakkında bilgi sahibi olmayan Antalya'lılar erken saatlerden itibaren salonu doldurarak, projenin açıklanmasını merakla bekledi. Yaklaşık 1.500 kişinin izlediği tanıtım toplantısına vatandaşların yanısıra Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Başkanı Mevlüt ÇAvuşoğlu, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Bizim bir hayalimiz vardı
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2 yıllık hizmet süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 'Bizim bir hayalimiz vardı' sözü ile konuşmasına başlayan Başkan Tütüncü, 'Bu hayalimizi gerçekleştirmek için için 29 Mart 2009 tarihinde yola çıktık. Kepez gibi önemli ve yılların sorunları ile harmanlanmış bir ilçede belediye başkanı olmak hem zor, hem de önemli bir görevdi. Bu önemli görevi yerine getirmek, için kolları sıvadık. Öncelikle Kepez'i, modern bir dünya kenti yapacak olan seçim vaadimiz olan 41 projenin alt yapısını oluşturduk. Vatandaşın ayağına giderek problemleri yerinde gördük, çözüm ürettik. Sadece toprağa değil, gönüllere de hizmet ettik. Her gün mahallenizde, okulunuzda, iş yerinizde, düğününüzde, asker uğurlamanızda, cenazenizde sizinle birlikte olduk. İkinci yılımızda Kepez'i, şantiye şehri haline getirdik' dedi.

Bir düş kurduk
Kepez'in gelişimi için birçok proje hazırladıklarını ve bu projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Tütüncü, 'Nobel ödüllü Meksikalı Yazar Octavio Paz diyor ki 'Bir düş kurdum ve düşüme layık olmaya çalışıyorum.' Aslında biz de bir düş kurduk ve bu düşümüze layık olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz çok daha güzel bir Kepez'i inşa edebilmek. Kepez'i Antalya'nın vizyon şehri haline getirebilmek. Varsak'da yıllardır mezbelelik bir alan olarak kalan, stadyumun bulunduğu alanla ilgili hayaller kurmaya başladık. Bu hayallerimiz olgunlaştı ve sonunda çok güzel bir proje haline geldi' diye konuştu.

Antalya'nın önemli bir eksiği projede bulunacak
Yapılan konuşmanın ardından Varsak'ın kaderini değiştirecek olan Kepezpark Varsak projesinin tanıtım filmi izlendi. Büyük heyecan içerisinde izlenen sunumun sonunda toplantıya katılanlar, projeyi uzun süre alkışladı. Proje ile ilgili bilgiler veren Projenin düşünce safhasından itibaren büyük heyecanla hazırlık yaptıklarını ifade eden Tütüncü, 'Neresinden bakılırsa bakılsın bu proje bir ilktir. Olimpik bir yüzme havuzunun var olması. Antalyaliların çok önemli bir beklentisiydi Biz de bu eksiği gidermek istedik. Bu Olimpik havuzun birçok yüzme sporcunun yetişmesine de katkı sağlayacağına inanıyorum. Ayrıca bu projede 2 adet sentetik çim sahası, 3 tane basketbol sahası, çocuklarımız için masal parkı, kay-kay pisti, bisiklet pisti, gençlik merkezi bulunuyor. Başka bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Varsak'da yer almayan 4 salonlu sinema da projede bulunacak. Varsak her yönü ile çok güzel bir yaşam merkezi haline gelecektir. Yaklaşık maliyeti 20 milyon Tl'ye malolacak ve öz kaynaklarımızdan finanse edilecek. Tesisi 1 kuruş destek talep etmeden ve borçlanmadan yapacağız. 1 Ocak 2012 tarihinde temelini atacağız ve 1 Ocak 2013 tarihinde de hizmete açılmış olacaktır. Projemiz hepimize hayırlı olsun' şeklinde ifade etti.

Tütüncü'yü kutluyorum
Başkan Tütüncü'nün ardından Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, yapılacak proje ile ilgili 'Sözün bittiği yerdeyiz' yorumu ile konuşmaya başladı. Gönül, 'Bu projenin yapılacağından da hiçbir şüphemiz yok. Çünkü yapılanlar, yapılacakların teminatıdır. Yıllardır ihmal edilmiş Kepez'de 2 sene içerisinde önemli çalışmalar yapılmış. Başkan Tütüncü bir hayalim var diyerek yola çıktı ve temenni ediyorum bu hayalinin sizlerin desteği ile gerçekleşeceğine inanıyorum. Kendisini gönülden kutluyorum' şeklinde ifade etti. Bakan Gönül'ün konuşmalarının ardından düzenlenen tanıtım toplantısı sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a