banner153
banner192

Şeyh Edebâli Osman Gâzi’ye nasihatinde ne güzel söylemiş; Ey oğul! Sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma; insanı yaşat ki, devlet yaşasın!

Bizlerin hayatını kolaylaştıran, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmemiz için yapılan çalışmalar devam ediyor. 15 yılda hayatımızda o kadar şeyler değişti ki saymakla bitmez.

Hastanelerde doktora muayene olmak bir tarafa uzun ilaç kuyruklarında geçirdiğimiz ömürler, para ödenmediği için hastanelerde rehin almalar, yetmedi senet imzalatmalar.

Şimdi nasıl; tek bir merkezden randevunu al, muayeneni ol, ilacını da dilediğin eczaneden al. Bizim neslimiz 45’er kişilik sınıflarda 3’erli sıralarda öğrenim gördü.

Şimdi nasıl; her gün yeni yeni okullar yapılıyor, derslik sayıları artırılıyor. Ne için, daha çok başarı için. Eğitimde başarı için şehirler birbirleriyle yarışıyor.

Yeni yeni yollar açmayı da bir kenara koyalım, ne de çok yama bekleyen yollarımız vardı. Uzun mesafeler artık duble yollarla kısa sürede aşılabiliyor.

Antalya’da her yağmurda taşan, erozyona neden olan ve tarım arazilerini yutan Aksu Çayı’ndaki tamamlanmak üzere olan projeyi hiç göreniniz oldu mu.

Islah çalışmalarında sona yaklaşan projede yetinilmemiş çay üzerine köprüler inşa edilmiş. Mahalleye dönüşen köyler birbiriyle kucaklaşmış. Aksu ile Gebiz ve Abdurrahmanlar arasındaki mesafe ne kadara düşürülmüş biliyor musunuz, sadece 1 kilometre. Mutlu oldum, gurur duydum.

Rahatımıza o kadar düşkünüz ki geçmişi çabuk da unutabiliyoruz. Daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmemiz için kamu ve özel sektör eliyle memlekette yapımı devam eden o kadar çok proje var ki, kimi zaman, denetim eksikliği, ekonomik veya iklimsel nedenlerle gecikmeler yaşanabiliyor. Siyasetle yatıp siyasette kalkan bir millet olduğumuz için de eleştiriler tam da bu noktada başlıyor. Ne dedikodular ne dedikodular. Öyle ki “Müteahhittin parasını ödememişler”, “Müteahhit kaçmış” “İşi yanlış yaptığı için kovmuşlar”, “Paran biterse işte böyle yarım kalır” bu serzenişlere onlarcasını daha yazabiliriz.

Hakikat şudur ki; eskiden yapılamayanlar eleştirilirken, günümüzde yapılanın çok eleştiri aldığıdır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20