banner153
banner230

Antalya takımlarımız Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor, gömlek değişimi için ülkemizin saygın teknik direktörleri ile anlaştılar. Antalyaspor Hamza Hamzaoğlu ile Alanyaspor ise Hikmet Karaman yönetiminde ligde çıkış arayacaklar.

Her iki teknik adamın da takımların durumuna göre kaderi aynı şekillenecektir. Düşme hattında bulunan iki temsilcimizin de puan kaybına tahammülü yok. Bu nedenle alışagelmiş söylemlerin yerine bu kentin marka değerine yakışır modern futbolun gereklerini ortaya koyacak bir karakter sergilenmesi gerekiyor. Peki bu söylemler neler?


-Yenemiyorsan yenilme

-Kaybettik ama mücadele ettik

-Atamayana atarlar

 Bu düzen yıkılmalı. Çünkü ülke futbolu maalesef bu söylemlerden kaybetti. Maalesef bu söylemler yüzünden ülkemizde futbol sevgisi giderek düşmeye başladı. Sahada centilmenlik kazanması gerekirken, şiddet ve nefret heyecan sarmalına kurban edilir oldu. Hakem hataları, kendi lehine yapılan takımların kazandığı için sesi çıkmıyor. Öte yandan aleyhine bir hakem hatası olduğunda ise, ortalık yangın yerine dönüyor. Bunun standardı şu olmalı; başta federasyon olmak üzere ceza yaptırımı uygulanacak, taraftarların centilmenlik ruhu bilinçlendirilerek en doğru karar her zaman alkışlanacak. Böylece kimsenin hakkı yenmemeye gayret gösterilecek.

Antalya temsilcilerimizin özelinde ise takım olma olgusunun öncelikle bireysel performansların yüksek seviyelere çıkması gerekiyor. Nitekim kentimizin sunduğu fırsatları maalesef oyuncuların bireysel yaşantılarında gösterdiği birtakım davranışlarla olumsuz yönde kullanmaktadırlar. Her iki takımın benzer yönlerinden biri de yeryüzünde yaşayan iki model oyuncuya sahip olmalarıdır. Eto ve Love gibi oyuncuların profesyonel yaşantıları ve saha içindeki performansları nasıl uyum içindeyse bu ritüeli diğer oyuncuların gelişiminde çok değerli bir örnek olarak kendilerinde uygulamalılar.

Her maçta takım oyuncusu olmak için, bireysel performansların önemi ön plana çıkarılmalıdır. Takım olarak reaksiyon gösteren, hataları takım olarak sahiplenme bilinci oluşturulmalı. Takım içinden mutlaka genç oyunculara fırsat verilmeli. Kendi bölgesinde yer alan oyuncuların mutlak suretle kalan sezonda en iyisini ortaya koyması beklenmektedir.

Yeni teknik direktörlerimiz hakkında taraftarlarımızın içi rahat olsun. Eğer takım düzeni oluşturulabilirse, Karaman ve Hamzaoğlu ligde ekiplerimizi iyi seviyelere çıkarabilecek kapasiteye sahiptir.

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a