banner153
banner192

656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri hafta sonu tüm heyecanıyla yaşanacak. Son yılların aksine farklı bir program bekliyor. Özellikle bu sezon 15 Temmuz haftasına denk gelmesi nedeniyle yoğunlukla milli duyguların işleneceği Kırkpınar güreşleri bekleniyor. Geçtiğimiz yıl kaybedilen Altın Kemer’in tekrar pehlivanlar diyarı Antalya’ya getirilmesi için başa güreşecek pehlivanlarımız oldukça iddialı konumda yer alıyor.

Antalya başa güreşecek pehlivanların altın kemeri getireceği inancındayım. Favorilerimizin mental durumları oldukça iyi konumda olması umut vericidir.

Orhan Okulu; çok inançlı ve sabırlı güreş yapıyor. Bu silahını verimli kullanabilirse kemere şu an en yakın isim konumunda yer alıyor.

İsmail Balaban; güreş alemi onu çayırın hareketli, çevik ve atak oyunlarıyla biliyor. Son birkaç yıldır bu özelliklerine gücünü de eklersek kemer onun için sürpriz değil.

Mehmet Yeşil Yeşil; Geçen yıl finalde Recep Kara’ya kaybeden güreşçimiz bu sene yaşadığı sakatlık problem oluşturmazsa kemerin mutlak favorisidir. Yeşil Yeşil gücü ve dayanıklılığı ile rakiplerin korkulu rüyası olarak görülüyor.

Ali Gürbüz; Alem-i cihana nam salmış yaylanın delikanlısı, babasından aldığı emaneti taşımak için bir altın kemere daha çok ihtiyacı var. Eski gücü yok ama hırsı var. Hiç kimse ihtimal vermese de Ali Gürbüz varsa kemeri parmağına dolayacaktır.

Osman Aynur; Bir önceki sene Antalya finalinde Orhan Okulu’ya kaybetmişti. Serik o gün onu yine bağrına bastı. 2006 yılından bugüne istikrarını koruyor. Kemeri sürekli kovalayan bir başpehlivan olarak altın neden olmasın.

Antalyalı güreşçilere Kırkpınar tavsiyem; geçtiğimiz yıllarda Fatih Atlı ve Recep Kara’ya yoktan yere finalde kemeri altın tepside hediye ettik. Nedeni de güreşçilerimizin alt turlarda birbirini oldukça yormasından kaynaklandı. Bu bilinçle başpehlivanlarımızın birbirine Antalya adına güreşmeleri önemini kazanmaları gerekiyor. Güreşçilerimizin hepsi bizim evladımız. Antalya başpehlivanlarıyla gurur duyuyor. O kemer Antalya’ya gelecek başka yolu yok.

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20