banner153
banner192
banner203

AŞT, 20 Ekim'de  perdeleri açıyor

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT) yeni sezonun perdesini, 20 Ekim'de Özer Tunca'nın yazıp yönettiği 'Oyun Oyun İçinde' adlı oyunla açıyor.

Geçen yıl 27 Ekim'de perdelerini açan AŞT, bu yıl sezon açılışını bir hafta öne çekti. AŞT'nin mevcut salonunun Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Kent Müzesi çalışmaları dahilinde tadilata alınmasından dolayı, sezon açılışı Antalya Havalimanı yolu üzerinde bulunan ve bir ilk olacak Mall Of Antalya Sahnesi'nde, Özer Tunca'nın yazıp yönettiği 'Oyun Oyun İçinde' adlı oyunla gerçekleşecek. 20 Ekim Cuma günü saat 20.00'de perdelerini açacak olan AŞT, geçen yılki oyunlara ek olarak Ali Eyidoğan'ın yazıp yönettiği 'Zümrüd-ü Anka' adlı çocuk oyunu ile Nazım Hikmet'in 1939 yılında yazdığı 'Kafatası' adlı oyununu Engin Alkan'ın düzenlemesi ve rejisiyle yine bir ilki gerçekleştirerek sahneleyecek.

 

Davet edilen tek kurum

Sadece Türkiye'de değil, dünyada da çalışmaları ve kurduğu sistemle dikkatleri üzerinde toplayan AŞT, Danimarka ASSİTEJ (Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) ve Türkiye ASSİTEJ'in birlikte organize ettiği çocuk ve gençlik tiyatroları üzerine yapılacak atölye çalışmasına davet edilen Türkiye'nin tek kurum tiyatrosu olma onurunu yaşıyor. AŞT, yakında Avrupa'nın 5 ülkesinde, 10 ayrı şehrin dahil olacağı Büyük Avrupa Turnesi'ne çıkacak. Bu turnenin, Engin Alkan'ın yazıp yönettiği geçen sezon gişe rekorları kıran 'Huysuz' adlı müzikal komedi oyunuyla gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

Yeni 2 salon müjdesi

Tiyatro çalışanları tarafından seçilerek göreve geldiği günden bugüne birçok ilke imza atan AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ekibi ile birlikte büyük bir heyecanla sezon açılışına yoğunlaştıklarını belirtti. Özgür, “AŞT ilk kez bir AVM'de kendi sahnesini açıyor. 212 kişilik yeni bir sahne açıyoruz. Hem yeni sahnemizi hem sezonumuzu böylece 20 Ekim'de açmış olacağız. Bunun dışında Doğu Garajı bölgesinde bulunan Nekropol alanında yapılan Kültür Merkezi içerisinde biri 650, diğer 200 kişilik 2 salon daha 2018 ortalarında seyircimizin hizmetine sunulacak" dedi.

 

En fazla sahneye sahip

Özgür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yine bir ilki gerçekleştirerek mevcut salonumuzun altında şehrimizin çocuklarına 120 kişilik kukla tiyatrosu sahnesi inşa edilecek. Çocuk sahibi olan seyircilerimiz akşamları oyun izlemeye geldiklerinde çocuklarının da aynı anda aşağıdaki kukla tiyatrosunda kukla oyunu izlemeleri sağlanacaktır. 2019 yılına gelmeden Türkiye'nin en fazla sahneye sahip olan şehir tiyatrosu olacağımızın müjdesini şimdiden veriyoruz. 14 oyun ile Mall Of Antalya Sahnesi'nde 20 Ekim tarihinden itibaren tiyatro sanatının birleştirici gücünü yüceltebilmek adına, tüm seyircilerimize yürek dolusu selamlarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz.” 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20