banner153
banner230
banner203

Duygu yüklü gece

Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde sahne alan Yunan Piyanist Anastasios Pappas izleyicilere unutulmaz bir konser gecesi yaşattı.

Kara Toprak'ı yorumladı
Türkiye'de ilk kez konser veren sanatçı, Fazıl Say'ın Aşık Veysel'in anısına bestelediği 'Kara Toprak' parçasını yorumladı. Sanatseverlerin büyük beğeni ile dinlediği eser sonrasında Pappas, eserin duygu yüklü olduğunu ve gecede özellikle çalmak istediğini söyledi. Sanatçı ayrıca M. Musorgski'nin 'Bir Sergiden Tablolar', F. Liszt 'in 'Années de pèlerinage II Venezia e Napoli, S. 162' ve A. Ginastera 'nın ' 3Arjantin Dansı' nı da yorumladı. Konserin bis parçası ise Keith Jarrett'in 'Heartland' adlı parçası oldu.

Biz iki ayrı yakanın halkıyız
Konser sonrasında kuliste sanatçıyı tebrik eden ve kendisine bir plaket veren Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Deniz Filiz sanatçıya, 'Biz iki ayrı yakanın halkıyız. Aynı kültür ile yoğrulduk. Sizi Antalya'da görmekten ve festivalimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz ' dedi. Pappas ise piyano festivalinde sahne almanın kendisi için çok özel olduğunu ifade ederek, şunları söyledi; 'Bir şehrin kendine ait bir festivalinin olması harika bir durum. Bu festivali düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'ne ve organizasyondaki herkese teşekkür ederim. Burada olmak çok güzel. İzleyici muhteşemdi. Unutamayacağım konserlerimden birini yaşadım' Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a