banner153
banner230
banner203

Festivalde sona gelindi

Uluslararası Antalya Piyano Festivali sona yaklaşıyor. 13'üncü yılında 'ޞehirde Müzik Var' sloganı ile sanatseverlerle buluşan festivalin son konuklarından biri de 'Gidon Kremer Trio' olacak.

Letonyalı ünlü keman sanatçısı ve orkestra şefi Gidon Kremer, Gürcü piyanist Khatia Buniatishvili ve Litvanyalı viyolonsel sanatçısı Giedre Dirvanauskaite'den oluşan grup farklı tarzları ve yorumlarıyla dikkat çekiyor. İzleyicilere müzik dolu keyifli bir akşam yaşatacak Gidon Kremer Trio'nun konseri bugün saat 20:00'de Antalya Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

'Gidon Kremer Trio' konserde; C.Franck ve Çaykovski'nin eserlerinin yanı sıra Gidon Kremer'in geçtiğimiz yıl kaybettiği annesi Marianne Kremer'in anısına yazılan ve Kovacs Tickmayer'in Monteverdi'nin aynı isimli aryasından uyarladığı 'Lasciatemi Morire' isimli eserini de seslendirecek. Sanat Yönetmenliğini Fazıl Say'ın yaptığı ve Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşen festival, 8 Aralık'ta festivalin daimi orkestrası olan 'Vladimir Spivakov/ Moskova Virtüözleri' konseri ile son bulacak. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a