banner153
banner230
banner203

Gönülleri fethetti

Eğitim desteği
Antalya'nın ihtiyaç duyulan yerlerinde 8 eğitim merkezi kurarak, imkanları kısıtlı 3 bin 25 öğrenci ile ailelere ücretsiz eğitim veren ve sosyal yardımlarda bulunan HAMLE'nin Antalya Kültür Merkezi (AKM)'de düzenlediği geceye, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Saadettin Sabaz, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile şehrin önde gelenleri ve davetliler katıldı.
Gece, HAMLE'nin tanıtım filmiyle başladı. Gösterimin ardından HAMLE adına konuşan avukat Ali Önal, dernek olarak amaçlarını, ihtiyaç sahibi aile ve çocuklara daha kaliteli eğitim desteği sağlamak, onların topluma iyi birer birey olarak katılımlarına yardımcı olmak, toplumsal barış ve kardeşliği tesis etmek olarak özetledi.

Sanat gösterisi
Önal'ın konuşmasının ardından HAMLE öğrencilerinin rol aldığı 'Birlik Aşkı ve Kardeşlik' adlı sanat gösterisi sunuldu. Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli gibi Anadolu erenlerinin birlik, beraberlik, kardeşlik fikirleri tiyatro ve müzik eşliğinde anlatıldı. HAMLE Korosu da şarkı ve türkülerden oluşan mini konser verdi. Gecenin sonunda sahnede yerlerini alan öğrenciler, bir ağızdan HAMLE şarkısını söyledi. Salonu dolduran izleyiciler öğrencileri ayakta alkışladı. Programın sonunda eğitim merkezi yaptıran Tamer Uğurluel, Naim Ünal, Ahmet Sarı, Salih Işık, Tevfik Küçükgök, Sebahattin Durmaz, Salim Kocatürk ile proje desteği veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye plaket verildi. Programa katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, müstesna bir gece yaşadıklarını ifade ederek, etkinliği düzenleyenleri ve öğrencileri kutladı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a