banner244

Hollywood Antalya'da

Yapımına Nisan'da başlanıyor
Antalya Kum Heykel Festivali'nin bu yılki teması, Hollywood olarak belirlendi. Bu kapsamda sergide, gişe rekorları kıran efsanevi Hollywood filmlerinin unutulmayan sahneleri ve yıldızları kumda hayat bulacak. ABD, Kanada, Brezilya, İngiltere, Hollanda, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, İspanya, Portekiz ve Türkiye'den 25'e yakın profesyonel heykeltıraşın katılımıyla, 10 bin ton kum kullanarak, 30'a yakın filmin unutulmayan sahnelerinin canlandırılacağı sergide, heykellerin yapımına Nisan ayında başlanacak.

Gerçek sboyutta dinazor yapılacak-
Festival Direktörü Cem Karaca, kullanılan kum miktarı, katılan sanatçı sayısı ve alan genişliği göz önünde tutulduğunda dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden birisi olan festivali, 2010 yılında 160 bin kişinin gezdiğini söyledi. Etkinliğin Antalya ve Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirten Karaca, etkinlikte bu yıl aralarında Star Wars, Jurassic Park, The God Father, Matrix, Karayip Korsanları, Braveheart, Jaws, E.T, Spiderman, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, King Kong, Transformers, Back to The Future, İyi-Kötü-Çirkin, James Bond gibi unutulmaz yapımların bulunduğu 30'a yakın filmin canlandırılacağını söyledi.
Karaca, kumdan, 25 metre boyunda dev bir dinozor heykelinin yapılacağını da belirterek, ''Amacımız ziyaretçilere Jurassic Park filmini yaşatabilmek. Yapılan tüm heykellerde estetiğin yanında mümkün olduğunca gerçek boyutları da yakalamaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a