banner153
banner230
banner203

Muhteşem final

Üç gün süren Koro Festivali'yle Antalyalılar müziğe doydu. Türkiye dahil 6 ülkeden 16 koronun katıldığı festivalin final gecesi AKM'de gerçekleştirildi. Filipinler Büyükelçisi Pedro Chan'ın da katıldığı gecede salon sanatseverler tarafından dolduruldu. Gecede kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek, uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Festivalin sorunsuz tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Akyürek, Antalya'nın koroların merkezi olması için çabalayacaklarını kaydetti.

En iyi korolar
Konuşmanın ardından festivalde dereceye giren korolara plaket ve başarı belgesi verildi. Festivalde, dallarında birincilik alan korolar ise şöyle: Gençlik Kategorisi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençlik Korosu (Türkiye) Çocuk Kategorisi: Saulnine Çocuk Korosu (Litvanya)
Bayanlar Kategorisi: Sapnise Famile (Letonya), Arfa Bayanlar Oda Korosu (Bulgaristan)
Karma Kategori: Manila Chamber Singers (Filipinler), Grand Prix Kategorisi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençlik Korosu (Türkiye), Manile Chamber Singers (Filipinler)

Özel ödüller
En İyi Program Ödülü: Gartinisa Karma Korosu (Makedonya), Halk Sempati Ödülü: Randa Pesen (Bulgaristan), Aktif Felsefe Özel Ödülü: Balkanski Zuvitsi (Bulgaristan)

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a